Կայունությունը Կովկասում ձեռք կբերվի խաղաղության համաձայնագրի միջոցով, որը կստորագրեն Ադրբեջանը և Հայաստանը. Թուրքիայի ՊՆ 11/26/2024   15:54  |  Քաղաքական
Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը խոսել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մասին։
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին նախարարը խոսել է Թուրքիայի խորհրդարանում բյուջեի քննարկման ժամանակ։
«Կցանկանայի ևս մեկ անգամ ընդգծել, որ տարածաշրջանային կայունությունը Կովկասում կապահովվի համապարփակ խաղաղության համաձայնագրի միջոցով, որը կստորագրվի Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև»,- ընդգծել է Յաշար Գյուլերը։
17:03 23/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՀորդառատ անձրեւները Թուրքիայում հանգեցրել են օդային հաղորդակցության խաթարումների. խոշոր քաղաքներում թռիչքները չեն ընդունել
18:46 22/11/2024  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանական SOCAR-ը վաճառում է իր բիզնեսի մի մասը Թուրքիայում
19:29 21/11/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան Սոմալիում կհիմնի տիեզերական ռազմաբազա
19:31 19/11/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի բանտերում քրդերեն խոսելն արգելված է
17:30 17/11/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան թույլ չի տվել Իսրայելի նախագահի ինքնաթիռը մտնի իր օդային տարածք
13:57 17/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը կրկնակի կրճատել է հագուստի ներկրումը Թուրքիայից
21:41 13/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՀունական հետախուզական ծառայությունը գաղտնազերծել է Կիպրոս Թուրքիայի ներխուժման վերաբերյալ փաստաթղթերը

Министр обороны Турции: “Стабильность на Кавказе будет достигнута посредством мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном” 11/26/2024 16:32 | Политика
Министр национальной обороны Турции Яшар Гюлер коснулся процесса урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном. Об этом, как передают азербайджанские СМИ, министр высказался во время обсуждения бюджета в турецком парламенте.
"Хочу еще раз подчеркнуть, что стабильность на Кавказе будет достигнута посредством всеобъемлющего мирного соглашения, которое будет подписано между Азербайджаном и Арменией”, - заявил Яшар Гюлер.