Երևանի և Լոս Անջելեսի միջև ստորագրվել է Փոխըմբռնման հուշագիր. օրակարգում թվային վերափոխումն է 11/26/2024 14:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով ԱՄՆ այցելած Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Լոս Անջելեսի գործընկերոջ՝ քաղաքապետ Քերըն Բասսի հետ:
Երկկողմ համագործակցության օրակարգում քաղաքապետներն առանձնացրել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում:
Կարևորելով Լոս Անջելեսի փորձն ու գրանցած հաջողությունները նշված գործընթացներում՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը համոզմունք է հայտնել, որ այն կարող է օգտակար լինել նաև թվային վերափոխման ճանապարհով անցնող Երևանի համար:
Քաղաքապետ Քերըն Բասսն իր հերթին նշել է, որ Լոս Անջելեսը կանգնած է քույր քաղաք Երևանի կողքին և պատրաստ է իր փորձն ու «խելացի» լուծումները փոխանցել՝ նախաձեռնված բարեփոխումները կյանքի կոչելու համար:
Պաշտոնական հանդիպմանը հաջորդել է Փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությունը: Օրակարգում թվային վերափոխումն է:
Ստորագրված փաստաթղթով նախատեսվում է, որ համագործակցություն կծավալվի տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ բարձրորակ ծառայություններ մատուցելու և «խելացի» լուծումներ մշակելու նպատակով:

Ереван и Лос-Анджелес активизируют сотрудничество: подписан меморандум 11/26/2024   16:22  |  Лента новостей
Мэр Еревана, находящийся в США с официальным визитом, встретился с коллегой из Лос-Анджелеса Карен Басс. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
В повестке дня двустороннего сотрудничества мэры двух городов выделили использование информационных технологий в различных сферах городской экономики.
Подчеркнув опыт и успехи Лос-Анджелеса в упомянутых процессах, мэр Тигран Авинян выразил уверенность, что это может оказаться полезным и для Еревана, проходящего путь цифровой трансформации.
Мэр Карен Басс, в свою очередь, отметила, что Лос-Анджелес поддерживает город-побратим Ереван и готов поделиться своим опытом и смарт-решениями для реализации инициированных реформ.
По итогам встречи Ереван и Лос-Анджелес подписали Меморандум о взаимопонимании. На повестке дня – цифровая трансформация. Документ предусматривает сотрудничество с целью предоставления качественных услуг и разработки "умных" решений с использованием технологий.
Комментируя подписание меморандума, мэр Еревана Тигран Авинян заявил, что его цель   - улучшение жизни ереванцев путем внедрения новых технологий и развития предоставляемых услуг.
“Это сотрудничество направлено на создание комфортной и современной городской среды, в условиях которой каждый житель Еревана будет иметь доступ к более качественным услугам”, - отметил Авинян.