Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան 11/25/2024   14:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքը՝ հավելելով, որ այցի շրջանակներում Անջեյ Դուդային կուղեկցի նաև նրա կինը՝ Ագատա Կորնհաուզեր-Դուդան։
Այցի շրջանակներում Լեհաստանի նախագահն առանձնազրույց կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, որին կհաջորդեն պատվիրակությունների միջև ընդլայնված կազմով բանակցությունները։
Հաղորդվում է, որ պաշտոնական այցի շրջանակում երկու երկրների նախագահները հանդիպում կունենան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ։
«Լեհաստանի նախագահը հանդիպում կունենա նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ինչպես նաև Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ», - նշված է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում։
Նշվում է, որ նոյեմբերի 26-ին Լեհաստանի նախագահը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին։
Լեհաստանի նախագահի ղեկավարած պատվիրակությունը նոյեմբերի 27-ին կայցելի Երասխ համայնք՝ մասնակցելու Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ համատեղ պարեկությանը։
13:34 02/07/2024  |  Միջազգային լրահոսՇոլցը փոխհատուցման առաջարկներ է բերել Վարշավա, որոնք վերաբերում են Երկրորդ համաշխարհայինի զոհերին

Президент Польши прибудет в Армению с официальным визитом 11/25/2024 14:59 | Политика
Президент Республики Польша Анджей Дуда 25-27 ноября будет находиться в Армении с официальным визитом. Об этом пишет Арменпресс со ссылкой на сообщение на официальном сайте президента Польши.
Сообщается, что Анджея Дуду во время визита будет сопровождать его супруга Агата Корнхаузер-Дуда.
В рамках визита президент Польши проведет беседу с президентом Армении Ваагном Хачатуряном в формате тет-а-тет, за которой последуют расширенные переговоры между делегациями.
В рамках официального визита президенты двух стран проведут встречу с представителями СМИ.
“Президент Польши также встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и спикером Национального собрания Аленом Симоняном”, - говорится в сообщении.
Отмечается, что 26 ноября президент Польши посетит Цицернакаберд, чтобы почтить память невинных жертв Геноцида армян.
27 ноября делегация во главе с президентом Польши посетит общину Ерасх для участия в совместном патрулировании с наблюдательной миссией Евросоюза в Армении.