«Az TV» հեռուստաընկերությունը գլխավոր թողարկման շրջանակներում որոշել է «շեյթան», այսինքն՝ «սատանա» անվանել ԱՄՆ կոնգրեսական Փալոունին և Գերմանիայի ԱԳՆ ղեկավար. ադրբեջանագետ 11/25/2024   12:18  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանական պետական «Az TV» հեռուստաընկերությունը իր կիրակնօրյա գլխավոր թողարկման շրջանակներում որոշել է «շեյթան», այսինքն՝ «սատանա» անվանել ԱՄՆ կոնգրեսական Փալոունին և Գերմանիայի ԱԳՆ ղեկավար Անալենա Բերբոքին։ Այս մասին գրել է ադրբեջանագետ Տաթեւիկ Հայրապետյանը.
«Նշեմ, որ Բերբոքը COP29-ի շրջանակներում եղել էր Բաքվում և քննադատել իշխանություններին մարդու իրավունքների հարցում առկա բացթողումների համար։ Ադրբեջանում սա շատ ծանր էին տարել և որոշել ի պատասխան Բերբոքին կոչել «սատանա»։ Ի վերջո, պետական մակարդակով ատելության խոսքի տարածումը նորմալ է Ադրբեջանի համար, որպես կանոն դա տարածվում է Հայաստանի ու հայերի դեմ, բայց ինչպես տեսնում եք՝ նրանք արդեն չեն խորշում դա անել այլ օտարերկրյա պաշտոնյաների դեմ ևս․․․»։
13:24 23/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՍտամբուլում ադրբեջանցի դիվանագետի մոտ 70 կգ ոսկի է հայտնաբերվել
11:41 21/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրսահմանային ջրային ռեսուրսների կառավարման հարցում ՀՀ-Ադրբեջան պաշտոնական համագործակցություն չկա
11:55 19/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը չի մասնակցի Հայաստանում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը

Баку снова в истерике: госканал Азербайджана назвал главу МИД Германии “сатаной”, досталось и конгрессмену США 11/25/2024 12:47 | Комментарий
Азербайджанский государственный телеканал "Az TV" в своем главном воскресном выпуске решил назвать конгрессмена США Фрэнка Паллоне и главу МИД Германии Аналлену Бербок “шейтаном”("сатана"). На это обращает внимание азербайджановед Татевик Айрапетян.
Напомним, глава МИД Германии Анналена Бербок в своем выступлении на 29-й сессии Конференции ООН по вопросам изменения климата (COP29) высказала резкую критику в адрес Азербайджана за нарушение прав человека. Положение с правами человека в Азербайджане вызывает беспокойство, заявила политик в Баку в четверг, 21 ноября.
“В Азербайджане это тяжело перенесли и решили в ответ назвать Бербок “сатаной”. В конце концов распространение риторики ненависти на государственном уровне – это нормально для Азербайджана. Как правило, ее тиражируют против Армении и армян, но, как видите, они уже не гнушаются делать это и против других иностранных чиновников…”, - написала Айрапетян в своем телеграм-канале.