Խիստ մտահոգված և անհանգստացած ենք Մերձավոր Արևելքում, մասնավորապես՝ Լիբանանում, ահագնացող անվտանգային իրավիճակով. վարչապետ 11/22/2024   10:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել  Լիբանանի վարչապետ Նաջիբ Միկաթիին Անկախության օրվա առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանի և Լիբանանի հարաբերությունների հիմքում ընկած են երկու ժողովուրդ­ների դարավոր բարեկամությունը, փոխշահավետ համագործակցությունը և փոխադարձ հարգանքը, ինչը լավագույնս բնորոշում է Հայաստանի և Լիբանանի քաղաքական հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը:
Խիստ մտահոգված և անհանգստացած ենք Մերձավոր Արևելքում, մասնավորապես՝ Լիբանանում, ահագնացող անվտանգային իրավիճակով և անթույլատրելի ենք համարում խաղաղ բնակչության և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների թիրախավորումը: Հայաս­տանի Հանրապետությունն աջակցում է Լիբանանի տարածքային ամբողջա­կանությանը, ինքնիշխանությանն ու սահմանների անձեռնմխելիությանը և գործուն մասնակցությամբ՝ հայկական խաղաղապահ զորախմբի միջոցով, իր ներդրումն  է ունենում Լիբանանի անվտանգության ամրապնդման գործում:
Լիբանանի համար այս ծանր ժամանակաշրջանում մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, ուժ և կորով՝ ծառացած մարտահրավերներին դիմագրավելու և երկիրը խաղաղ հանգրվանի հասցնելու Ձեր ջանքերում»:
20:36 21/11/2024  |  ՔաղաքականՀեղափոխությունը մտնում է «յակոբինյան» փուլ. Փաշինյանն էլ չգիտեր, որ պետք է հեռացնի այդ մարդկանց․ Շարմազանով (Տեսանյութ)
12:15 21/11/2024  |  ՔաղաքականՄի միտք է ինձ տանջում՝ չաշխատելու աշխատավարձը ավելի՞ բարձր է, քան աշխատելու աշխատավարձը. վարչապետ
12:11 21/11/2024  |  ՔաղաքականՃանապարհը սարքում ենք, գնում տեսնում՝ մեկը մի ավտո ավազա թափել էդ ասֆալտին, մյուսը՝ քար ա շարել մայթի վրա, երրորդը՝ ասֆալտի վրա բետոն ա անում. վարչապետը զայրացավ
11:23 21/11/2024  |  ՔաղաքականՎարչապետը շնորհակալություն հայտնեց նրանց, ում անակնկալ կերպով պաշտոնանկ էր արել, և «բարի գալուստ» ասաց նորանշանակներին
11:07 21/11/2024  |  ՔաղաքականՎահե Ղազարյանի հետ 37 տարվա ընկերներ ենք, սա շատ հարցերում օգնել է, բայց որոշ հարցերում մի քիչ խանգարել. Փաշինյան
20:50 20/11/2024  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ կանայք ավելի հեշտ կենթարկվեն. Արմեն Բադալյան
00:06 20/11/2024  |  Միջազգային լրահոսԱրգենտինան իր զինվորականներին հետ է կանչել Լիբանանում ՄԱԿ-ի խաղաղապահ առաքելությունից
22:22 19/11/2024«Քաղաքական սխոդկա՝ սափրվելու եւ ֆեյսբուքյան ետնանկարը փոխելու արանքում». Խամոյան
21:21 19/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՑԱԽԱԼ-ը հայտարարել Է Լիբանանում «Հեզբոլլահի» ստորաբաժանման հրամանատարի ոչնչացման մասին

Пашинян: Армения глубоко обеспокоена ухудшением ситуации с безопасностью на Ближнем Востоке, в частности в Ливане 11/22/2024   10:33  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ливанской Республики Наджибу Микати по случаю Национального праздника страны. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Ливана с Днем независимости”, - говорится в послании.
Пашинян отметил, что отношения между Арменией и Ливаном основаны на многовековой дружбе, взаимовыгодном сотрудничестве и взаимном уважении между двумя народами, что наилучшим образом характеризует текущий уровень политических отношений между двумя странами.
“Мы глубоко обеспокоены ухудшением ситуации с безопасностью на Ближнем Востоке, в частности в Ливане, и считаем неприемлемыми нападения на гражданское население и гражданскую инфраструктуру”, - заявил Пашинян.
Он подчеркнул, что Республика Армения поддерживает территориальную целостность, суверенитет и нерушимость границ Ливана и своим активным участием через армянский миротворческий контингент способствует укреплению безопасности Ливана.
“В это трудное для Ливана время желаю Вам крепкого здоровья, сил и мужества в Ваших усилиях по преодолению трудностей и приведению страны к мирному пристанищу”, - говорится в послании.
14:27 20/11/2024  |  Лента новостейАртур Далибалтян будет назначен военным атташе Армении в Ливане
15:58 30/09/2024  |  Лента новостейАрмян среди пострадавших в Ливане нет - посол
11:13 22/11/2023  |  Лента новостейПремьер Армении поздравил ливанского коллегу с национальным праздником
11:17 22/11/2022  |  Лента новостейАрмения ценит текущий высокий уровень отношений с Ливаном и готова расширять сотрудничество - Пашинян