Քաղաքապետարանի PR բլեֆը. ինչ ազդեցություն ունի թանկ և «լավ» շարժակազմը տրանսպորտի ինքնարժեքի վրա 11/22/2024   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ խոսելով արդիական թեմաներից մեկի՝ Երևանում տրանսպորտի թանկացման մասին։
Պիպոյանն անդրադարձել է քաղաքապետարանի կողմից կիրառվող PR հնարքներին։
«Ընտրել են պարզագույն միջոց՝ «տրանսպորտը թանկանում է, որովհետև ավելի լավ տրանսպորտ ենք բերում»։ Բնականաբար, այս պրիմիտիվ կարգախոսը թվում է տրամաբանական և շատերը տրվում են այս հնարքին»,- ասել նա ՝ պարզաբանելով, թե թանկ և «լավ» շարժակազմը ինչ ազդցություն կարող է ունենալ ինքնարժեքի վրա։

"PR-трюк": эксперт коснулся обоснований мэрии в пользу подорожания проезда в общественном транспорте в Ереване 11/22/2024 15:43 | Лента новостей
Председатель общественной организации "Информированный и защищенный потребитель" Бабкен Пипоян на своей странице в Facebook опубликовал видеоролик, комментируя грядущее подорожание проезда в общественном транспорте в Ереване.
Пипоян коснулся применяемого мэрией Еревана PR-блеф или PR-трюка.
"Они выбрали самый примитивный лозунг "транспорт дорожает, потому что мы завозим более качественные автомобили". Естественно, этот примитивный лозунг может показаться логичным, и многие поддаются на эту уловку", - отметил он, пояснив, какое влияние на стоимость может оказать дорогой и “добротный” подвижный состав.