Բեռնատարն ընկել է Որոտան գետը ․ կա զոհ 11/22/2024 16:37 | Արտակարգ պատահարներ
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 11:10-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շամբի ՀԷԿ-ի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ` բեռնատարն ընկել է Որոտան գետը. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը։
Պարզվել է, որ Սիսիան-Կապան ավտոճանապարհի 17-րդ կմ-ին, «Iveco» մակնիշի կցորդիչով բեռնատար ավտոցիստեռնը (վարորդ՝ Ա․ Յ․, ծնված 1974 թ., ԻԻՀ քաղաքացի) դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բախվել բետոնե արգելապատնեշին, վնասել Շամբ գյուղի խմելու ջրի ջրագիծը և հայտնվել Որոտան գետում:

Грузовик упал в реку Воротан в Сюнике: водитель погиб 11/22/2024 17:12 | Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло сегодня в Сюникской области Армении. Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, в 11:10 22 ноября поступил сигнал о том, что близ Шамбской ГЭС произошло ДТП, грузовик упал в реку Воротан, требуется помощь спасателей.
На место происшествия отправился один боевой расчет и оперативная группа областного спасательного управления.
Выяснилось, что на 17-м километре трассы Сисиан-Капан автоцистерна марки "Iveco" с прицепом, за рулем которого находился гражданин ИРИ(1974 г.р.), съехала с проезжей части дороги, врезалась в бетонное ограждение, повредив водопровод села Шамб, и оказалась в реке Воротан. Спасатели извлекли тело водителя.