Անդրսահմանային ջրային ռեսուրսների կառավարման հարցում ՀՀ-Ադրբեջան պաշտոնական համագործակցություն չկա 11/21/2024   11:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անդրսահմանային ջրային ռեսուրսների կառավարման հարցում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պաշտոնական համագործակցություն չկա, «Sputnik Արմենիա»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են ՀՀ ԱԳՆ-ից՝ մեկնաբանելով Բաքվում ԱՄՆ դեսպանի վերջին հայտարարությունը։
«Այս թեմայով շփումները եղել են միայն երկու երկրների հասարակական կազմակերպությունների մակարդակով»,– նշել են նախարարությունում։
11:55 19/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը չի մասնակցի Հայաստանում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը
22:13 18/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն ավերել է Արցախի Կովսական շրջանի 19-րդ դարի Տանձատափ եկեղեցին
20:20 18/11/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը կարող է արտակարգ դրություն մտցնել՝ զինվորականների ներգրավմամբ՝ միգրացիայի դեմ պայքարելու համար
21:21 13/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայում ազգությամբ ադրբեջանցի նախկին փաստաբան Փաշաեւի խարդախության գործով կալանքը երկարացվել է
19:33 13/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍփյուռքում գործող «Ադրբեջանական տներ» կազմակերպությունը խեղաթյուրում է պատմական իրադարձությունները․ «Գեղարդ» հիմնադրամ

В МИД Армении опровергли утверждения о сотрудничестве с Азербайджаном в управлении трансграничными водными ресурсами 11/21/2024 11:54 | Лента новостей
Министерство иностранных дел Армении опровергло утверждения о сотрудничестве с Азербайджаном в управлении трансграничными водными ресурсами. Комментарий был предоставлен в ответ на запрос Sputnik Армения относительно высказываний посла США в Баку Марка Либби.
Ранее дипломат сообщил, что специалисты из Армении и Азербайджана совместно работают над созданием комплексной схемы управления ресурсами трансграничных рек. Однако в МИД Армении эту информацию опровергли.
"Официального взаимодействия между Арменией и Азербайджаном в указанной сфере не существует. Контакты по данной теме ограничивались взаимодействием между общественными организациями двух стран", — приводит агентство ответ ведомства.