Արման Թաթոյանը Մոսկվա այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ 11/21/2024 11:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Արման Թաթոյանը Մոսկվա այցի շրջանակներում Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմի առաջնորդարանում նոյեմբերի 18-ին հանդիպում է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպմանը քննարկել են Հայաստանի իրավական և սահմանային անվտանգության մարտահրավերները (Սահմանադրական դատարանի 2024թ. սեպտեմերի 26-ի վտանգավոր որոշումը, «սահմանազատման» գործընթացը և այլն), ինչպես նաև այն, թե ինչ միջազգային մեխանիզմներ կարող են օգտատործվել հայ ժողովրդի իրավունքների և շահերի պաշտպանության համար:
Խոսվել է այն մասին, որ պետք է հետևողական պայքար տանել Հայաստանի և հայ ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ և թույլ չտալ ոտնձգություններ հայկական ինքնության դեմ: Ապացույցներով հիմնավորվել է հայկականության դեմ ադրբեջանական ռասիզմի և ատելության շարունակվող քաղաքականությունը:
Հանդիպումը կազմակերպվել էր Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանի աջակցությամբ։

Арман Татоян встретился в Москве с представителями армянской общины 11/21/2024   12:14  |  Лента новостей
Директор фонда “Татоян”, бывший омбудсмен Армении Арман Татоян сообщил о своем визите в Москву.
"В рамках моего визита в Москву 18 ноября я встретился с представителями армянской общины в Российской и Ново-Нахичеванской епархии Святой Армянской Апостольской Церкви. На встрече мы обсудили проблемы правовой и пограничной безопасности Армении (опасное решение Конституционного суда от 26 сентября 2024 года, процесс "демаркации границы" и др.), а также международные механизмы, которые могут быть использованы для защиты прав и интересы армянского народа", - рассказал Татоян на своей странице в Facebook.
Было отмечено, что следует вести последовательную работу в направлении защиты Армении и прав армянского народа, недопущения посягательств на армянскую идентичность, отметил Татоян.
Встреча была организована при поддержке его Высокопреосвященства архиепископа Эзраса Нерсисяна.
13:28 05/06/2024  |  Лента новостейПроцесс делимитации или демаркации границы в принципиальном плане противоречит его международной утвержденной сути - Фонд "Татоян"
17:00 16/02/2024  |  КомментарийТатоян посетил село Неркин Ханд с целью сбора фактов
10:38 28/11/2023  |  Лента новостейАзербайджанские власти создают искусственные основания для новой агрессии против Армении - Татоян