Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին 11/20/2024   13:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը նոյեմբերի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարգ Մարդիսալու-Կահարաժին:
Ողջունելով դեսպանին Հայաստանի խորհրդարանում` Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է երկու երկրների հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումը:
Մարգ Մարդիսալու-Կահարաժը եւս կարեւորել է համագործակցության խորացումը` գնահատելով բարեկամական խմբերի` համատեղ աշխատելու պատրաստակամությունը:
Դեսպանը վերահաստատել է Էստոնիայի հանձնառությունը` աջակցել Հայաստանին ընթացող բարեփոխումների եւ ԵՄ-ի հետ հարաբերությունների սերտացման հարցում:
Նրա խնդրանքով ԱԺ նախագահի տեղակալը ներկայացրել է ՀՀ-ԵՄ համագործակցության օրակարգային հարցերը:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում անվտանգության, խաղաղություն հաստատելու նպատակով իրականացվող քայլերին:
12:27 15/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄատաղ անելուց եք խոսում, Արցախը մատաղ արեցիք, Սյունքից, Տավուշից, Գեղարքունիքից եք մատաղ արել, գոնե ամոթ ունեցեք. Գառնիկ Դանիելյանը՝ Ռուբինյանին
12:13 14/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ-ն բողոքում է, որ վարչապետը, ԱԺ նախագահը թիկնապահներ ունեն, որովհետև ուզում են՝ հաջորդ մահափորձն ավելի հեշտ իրականացնեն. Ռուբեն Ռուբինյան
15:28 12/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴուք թքած ունեք գերիների ճակատագրի վրա. Ռուբինյանը՝ ընդդիմությանը
14:36 20/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Ռուբինյանը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Ջոշուա Հաքի հետ

Посол Эстонии подтвердила приверженность Таллина поддержке Армении в проводимых реформах и более тесных отношениях с ЕС 11/20/2024 15:38 | Политика
20 ноября вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Эстонской Республики в Армении Марг Мардисалу-Кахар.Об этом сообщает пресс-служба НС Армении.
Приветствуя посла в парламенте Армении, Рубинян подчеркнул важность развития и укрепления отношений между двумя странами.
Марг Мардисалу-Кахар также особо выделила углубление сотрудничества, оценив готовность групп дружбы к совместной работе.
Посол подтвердила приверженность Эстонии поддержке Армении в проводимых реформах и более тесных отношениях с ЕС.
По ее просьбе зампредседателя НС представил вопросы повестки дня сотрудничества РА-ЕС. Затронуты шаги по установлению безопасности и мира в регионе.