ՔՊ-ական պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը մանդատը վայր է դնում 11/19/2024   17:00  |  Մեկնաբանություն
ՔՊ-ական պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը ֆեյսբուքում հայտնել է իր պատգամավորական լիազորությունները դադարեցնելու մասին.
«Սիրելի հայրենակիցներ, իմ նախաձեռնությամբ դադարեցնում եմ պատգամավորական լիազորություններս։
Ինչպես մինչ այսօր, այսուհետև ևս, գիտելիքներս և փորձս շարունակելու եմ ծառայեցնել Հայաստանի Հանրապետությանը։
Հակիրճ ներկայացնեմ իմ կատարած աշխատանքը այս տարիների ընթացքում.
2019թ-ից մինչ օրս, հանդիսանալով ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահ, իմ կողմից մշակվել և ամբողջությամբ ընդունվել է թվով 49 օրենսդրական նախաձեռնություն, ունեցել եմ ավելի քան 50 ելույթ, կազմակերպել եմ բազմաթիվ քննարկումներ տարբեր թեմաներով, ընտրվել եմ Global TB Caucus-ի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի համանախագահ, Եվրոպական Պառլամենտական ֆորումի վերականգնողական իրավունքի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի սոցիալական քաղաքականության և մարդու իրավունքների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ։ Միջազգային տարբեր հարթակներում մասնակցել եմ առողջապահական համակարգի հետ կապված բազմաթիվ քննարկումների։
Իմ քաղաքական թիմի հետ միասին հաղթահարել ենք բավականին ծանր փորձություններ և վստահ եմ, որ իմ գործընկերները կշարունակեն պահպանել մեր հռչակած արժեքները, կշարունակեն պատվով հաղթահարել Հայաստանի Հանրապետության առաջ ծառացած բոլոր մարտահրավերները և իրականություն կդարձնեն մեր երազանքները»։

Депутат парламента Армении от правящей партии Нарек Зейналян сложил мандат 11/19/2024   17:40  |  Политика
Депутат Национального Собрания Армении от правящей партии "Гражданский договор", глава постоянной комиссии  НС по здравоохранению и социальным вопросам Нарек Зейналян сложил депутатский мандат. Об этом Зейналян сообщил на своей странице в соцсети Facebook.
По словам Зейналяна, решение прекратить депутатские полномочия принял по своей инициативе. Депутат не указал, что его побудило принять такое решение, при этом он вкратце представил проделанную работу за прошедшие годы, в частности, упомянув о том, что с 2019 года им были разработаны и полностью приняты 49 законодательных инициатив.
Он отметил, что сообща с политической командой удалось преодолеть серьезные трудности. "Уверен, что мои коллеги сохранят верность провозглашенным ценностям, продолжат с честью преодолевать все стоящие перед Арменией вызовы и воплотят в жизнь наши мечты", - написал Зейналян.