ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը Վիետնամում է 11/18/2024   15:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետությունում գտնվող ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը եղել է Նին Բին նահանգում:
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Վիետնամի կոմկուսի Նին Բին նահանգի քարտուղար Դոան Մին Հուանին ջերմ ընդունելության համար` նշելով, որ այն հայ-վիետնամական բարեկամական հարաբերությունների վկայությունն է: Հանդիպմանը, ի թիվս այլ թեմաների, քննարկվել են նաեւ երկկողմ ապակենտրոնացված համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
ԱԺ նախագահի գլխավորությամբ պատվիրակությունը շրջել է նաեւ Hyundai ավտոմեքենաների գործարանում ու ծանոթացել ընկերության գործունեությանը:
11:58 10/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեկ Արթիկում որոշների թողտվությամբ շների դաժան սպանդ է իրականացվել․ Մովսես Հարությունյան
17:02 08/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեդիահաբի լրագրողին ԱԺ -ում ուզում են զրկել նաև գարնանային նստաշրջանում հավատարմագրվելու հնարավորությունից. Լիա Խոջոյան
16:08 08/11/2024  |  ՄեկնաբանությունՎարորդներին տրվող 9 բալի փոխարեն առաջարկում են տրամադրել 13 բալ. Ալեն Սիմոնյան

Делегация во главе со спикером НС Армении находится во Вьетнаме с официальным визитом 11/18/2024   17:36  |  Политика
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном, находящаяся с официальным визитом в Социалистической Республике Вьетнам, побывала в провинции Нин Бин. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Спикер НС РА выразил благодарность секретарю Компартии Вьетнама провинции Нин Бин Доан Мин Хуану за теплый прием, отметив, что это свидетельство армяно-вьетнамских дружественных отношений. На встрече в числе других тем обсуждены также вопросы двустороннего децентрализованного сотрудничества.
Возглавляемая председателем НС делегация также посетила автозавод Hyundai и ознакомилась с деятельностью компании.