ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը պաշտոնապես հաստատել է իր հրաժարականի լուրը 11/18/2024 12:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Վստահ եմ, որ կատարված աշխատանքը՝ թե՛ ավելի հասանելի ծառայություններ ապահովելու, թե՛ հարկային կարգապահությունն ամրապնդելու մասով, տվել է և կտա իր արդյունքները, երբ Հայաստանի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացի կգիտակցի հարկ վճարելու կարևորությունը մեր պետության կայացման գործում։ Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել Ռուստամ Բադասյանը։
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել այս տարիների համատեղ աշխատանքի համար ՀՀ վարչապետին, Կառավարության անդամներին, ԱԺ բոլոր գործընկերներին, հարկ վճարողներին։
Առանձնահատուկ շնորհակալություն ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի աշխատակիցներին, վստահ եմ, որ կշարունակեք ՊԵԿ ինստիտուցիոնալ կայացման գործը, կամրապնդեք միջազգային համագործակցությունը, կոռուպցիոն երևույթներին հակազդման մեր ձեռնարկած քայլերը, կներդնեք հարկ վճարողներին սպասարկման նորանոր գործիքներ։
Շնորհակալ եմ կատարված աշխատանքի համար և մաղթում եմ նորանոր ձեռքբերումներ»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Рустам Бадасян официально подтвердил свой уход с поста главы Комитета госдоходов Армении 11/18/2024   13:07  |  Лента новостей
Председатель Комитета государственных доходов(КГД) Армении Рустам Бадасян вслед за целым рядом высокопоставленных чиновников объявил о своей отставке.
"Сегодня подал заявление об освобождении от должности председателя Комитета государственных доходов. Уверен, что проделанная работа как в плане обеспечения более доступных услуг, так и в плане укрепления налоговой дисциплины, дала и будет впредь давать свои результаты, когда каждый гражданин Республики Армения осознает важность уплаты налогов в деле становления нашего государства", - говорится в заявлении Рустама Бадасяна.
Он поблагодарил премьер-министра Армении, членов правительства и всех коллег в НС и налогоплательщиков за совместную работу.
Особую благодарность он выразил сотрудникам Комитета госдоходов. "Уверен, что они продолжат дело институционального становления КГД, укрепят международное сотрудничество, предпринятые нами шаги по противодействию коррупции, внедрят новые инструменты обслуживание налогоплательщиков. Благодарю за проделанную работу и желаю новых достижений", - отмечается в заявлении.