ՀՀ որևէ պաշտոնատար անձ Բաքվում անցկացվող COP 29–ին մասնակցելու հայտ չի ներկայացրել, չի գրանցվել․ Միրզոյան 11/13/2024 18:29 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ որևէ պաշտոնատար անձ Բաքվում անցկացվող COP 29–ին մասնակցելու հայտ չի ներկայացրել, չի գրանցվել ։ Այս մասին ԱԺ-ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում ասաց ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ անդրադառնալով ադրբեջանական հայտարարություններին, թե ՀՀ-ից գրանցվել են, բայց չեն մասնակցել՝ ցավոք։
«Չեմ բացառում, որ ինչ-որ ՀԿ-ներ նման բան արած լինեն, թեև՝ ինձ նման բան հայտնի չէ, բայց եթե դա նկատի ունեն, ապա ՀՀ-ն ժողովրդավարական երկիր է, ՀՀ կառավարությունը ոչ ցանկություն ունի, ոչ էլ՝ լծակներ՝ ուղղորդելու քաղհասարակությանը»,- նշեց նա։

Ни один чиновник из Армении не регистрировался для участия в саммите COP29 в Баку - Мирзоян 11/14/2024   00:22  |  Лента новостей
Ни один чиновник из Армении не регистрировался для участия в климатическом саммите COP29 в Баку, заявил глава МИД Армении Арарат Мирзоян.
"Я должен отметить, что никто из должностных лиц Республики Армения не подавал заявку и не регистрировался для участия в COP29 в Баку. Я не исключаю, что какие-то общественные организации могли это сделать, хотя какой-либо информации по этому поводу у меня нет. Однако если речь об этом, то Армения - свободная, демократическая страна, и у правительства РА нет ни желания, ни рычагов для направления и управления организациями гражданского общества", - заявил Мирзоян в ходе правительственного часа в парламенте.