Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտում արտակարգ դեպքը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 8-ին. Հիվանդը հարազատի ներկայությամբ է խմել վարակազերծիչ նյութը՝ ջրի փոխարեն 11/14/2024   16:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտում» հիվանդի՝ 68-ամյա կնոջ ողբերգական մահվան դեպքը գրանցվել է օրեր առաջ՝ նոյեմբերի 8-ին։
Նշենք, որ հիվանդի մահվան մասին գրել էր «Հրապարակը»՝ նշելով, որ ջրի փոխարեն ախտահանման համար նախատեսված հեղուկ է խմել։ Բժշկական կենտրոնի հանրային կապերի բաժնից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, 68-ամյա հիվանդը տևական ժամանակ է, ինչ բուժումներ էր ստանում հիվանդանոցում, հերթական ՀՇ (համակարգչային շերտագրում) անցնելու ժամանակ հետազոտության սենյակում՝ հարազատի ներկայությամբ, ջրի փոխարեն ախտահանման համար նախատեսված նյութից է խմել։ Ըստ հիվանդանոցի՝ «պացիենտը վերցրել է ջրի համար նախատեսված մեկանգամյա օգտագործման բաժակ համապատասխան սարքից և սենյակում դրված փակ, հատուկ մակնշված շշից լցրել և խմել է բարձր մակարդակի վարակազերծիչ նյութից: Նրան անմիջապես տեղափոխել են Վերակենդանացման բաժանմունք, կատարել համապատասխան ռեանիմացիոն գործողություններ, սակայն, պացիենտը մի քանի ժամ անց մահացել է»։ Նշվում է, որ դեպքով զբաղվում են իրավապահները։
11:12 17/08/2024  |  Արտակարգ պատահարներՀայաստանում արձանագրվել է մոծակից մարդուն փոխանցվող Արևմտյան Նիլ վիրուսը, մեկ մարդ մահացել է
15:16 17/10/2022  |  Քրեական խրոնիկոն«Արաբկիր» բժշկական կենտրոնում մահացել է 6-ամյա հրաշք տղան․ նրա մահվան մեջ ծնողները մեղադրում են վիրահատող բժշկուհուն
12:08 26/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՖիննախի աշխատակիցը ծեծի է ենթարկել վիրաբույժին՝ նրան մեղադրելով հոր մահվան մեջ
12:46 11/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱբովյանի հիվանդանոցում մահացել է 55-ամյա կին. Հարազատները բժիշկներին են մեղադրում
19:23 19/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀիվանդին բժշկական կենտրոնում փոխներարկվել է «Հեպտատիտ Ց» վարակ պարունակող անհամատեղելի արյուն, որի հետևանքով հիվանդը մահացել է. Առաջադրվել են մեղադրանքներ
13:06 16/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔննություն է տարվում՝ բժշկական կենտրոնում բուժվող հիվանդի մահվան հանգամանքները պարզելու համար
15:11 10/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՎիրահատության ժամանակ հիվանդը մահացել է
18:24 03/07/2018  |  Արտակարգ պատահարներ«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում 16-ամյա անչափահաս է մահացել
14:31 31/01/2018  |  Արտակարգ պատահարներՄայրն ահազանգում է. 3 տարի առաջ որդին մահացել է բժիշկների մեղքով
15:07 16/01/2018  |  Արտակարգ պատահարներՈտքի կոտրվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ օրեր անց մահացել է

Трагический инцидент произошел в одной из больниц Еревана: пациентка вместо воды выпила дезинфицирующее средство 11/14/2024   17:08  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическая смерть 68-летней женщины в Институте хирургии имени Микаелян была зарегистрирована несколько дней назад, 8 ноября.
Отметим, что о смерти пациентки написала газета “Грапарак”, указав, что женщина вместо воды выпила дезинфицирующее средство.
Как сообщили "ФактИнфо" в отделе по связям с общественностью медцентра, 68-летняя пациентка уже длительное время проходила лечение в больнице. Во время прохождения очередной компьютерной томографии в помещении в присутствии родственника пациентка вместо воды выпила дезинфицирующее средство.
Как заявили в клинике, “пациентка взяла из соответствующего устройства одноразовый стакан для воды, налила в него сильное дезинфицирующее средство из  закрытой, специально маркированной бутылки, которая была в помещении, и выпила его. Ее немедленно перевели в отделении реанимации, провели соответствующие реанимационные мероприятия, однако пациентка спустя несколько часов скончалась”.
Отмечается, что инцидентом занимаются правоохранители.
12:28 21/10/2024  |  Лента новостейУченик получил ранение из пневматики в одной из школ Еревана – СК сообщает подробности
14:21 04/10/2024  |  Криминальная хроникаУщерб от незаконной вырубки 45 тополей в Ереване составил более 1,5 млн. драмов
14:55 03/10/2024  |  Лента новостейВ одном из районов Еревана вырубили 45 тополей, два человека доставлены в полицию - мэрия
11:36 01/10/2024  |  Чрезвычайное просшествиеУченик одной из школ Еревана распылил похожее на газ вещество – МВД Армении
10:42 24/09/2024  |  Чрезвычайное просшествиеТри машины загорелись ночью на проспекте Комитаса в Ереване
17:00 05/09/2024  |  Информационная платформаПожар на тяговой подстанции ЮКЖД привел к отключениям электричества в двух районах Еревана
10:54 02/08/2024  |  Чрезвычайное просшествиеСильный ветер в Ереване повалил деревья, повредил крыши и водосточные трубы
11:04 06/05/2024  |  Чрезвычайное просшествиеСильный ветер повалил деревья и повредил крыши домов в Ереване