Միրզոյանն ու Օլլե Բուրելը քննարկել են Երևանի և Ստոկհոլմի միջև համագործակցության հաստատման հնարավորությունները 11/13/2024   11:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 12-ին Շվեդիա այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ստոկհոլմի քաղաքային խորհրդի նախագահ Օլլե Բուրելի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են Երևանի և Ստոկհոլմի միջև համագործակցության հաստատման հնարավորությունները: Առանձնանշվել են հատկապես այնպիսի ուղղություններ, ինչպիսիք են կանաչ անցումը, քաղաքային կյանքի տարբեր ոլորտներում նորարարությունների շարունակական ներդրումը, տեղական ինքնակառավարման մարմիններում կանանց ու քաղաքացիական հասարակության ներգրավվածության ավելացումը:
Արարատ Միրզոյանը և Օլլե Բուրելը մտքեր են փոխանակել ժողովրդավարական բարեփոխումների կարևորության, ժամանակակից պայմաններում ժողովրդավարության խթանման ճանապարհին առկա մարտահրավերների շուրջ՝ ընդգծելով դրանց հաղթահարման նպատակով տարբեր հարթակներում և մակարդակներով ակտիվ փոխգործակցության հրամայականը:
Հանդիպման ավարտին նախարար Միրզոյանը Օլլե Բուրելի ուղղեկցությամբ կարճատև շրջայց է կատարել քաղաքային խորհրդի՝ պատմական նշանակության շենքում:
18:04 12/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ի և Հունգարիայի ԱԳ նախարարությունների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումից հետո տեղի է ունեցել առաջին քաղաքական խորհրդակցությունը
18:26 11/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարարի հանդիպումը «Westinghouse Electric Sweden» ընկերության կառավարող տնօրենի հետ
17:20 11/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Շվեդիայի ԱԳ նախարարներն առանձնազրույց են ունեցել
18:02 10/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Շվեդիայում
13:13 07/11/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Տեղական և շրջանային իշխանությունների կոնգրեսի գլխավոր քարտուղարին
11:03 05/11/2024  |  ՔաղաքականՓոխարտգործնախարարը հաստատում է՝ Բելգիայում ՀՀ դեսպանը սպառնալիքներ է ստացել Ադրբեջանի դեսպանից
14:34 02/11/2024  |  ՄեկնաբանությունԽորապես վշտացած ենք Սերբիայի երկաթուղային կայարանում ողբերգական փլուզումից. ՀՀ ԱԳՆ
15:13 01/11/2024  |  ՔաղաքականՌազմագերիներին ազատ արձակելու պահանջով ակցիա ԱԳՆ-ի մոտ. ուղիղ
21:37 30/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱփսոսանք ենք հայտնում Իսպանիայում ջրհեղեղի հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ․ ՀՀ ԱԳՆ

Мирзоян обсудил с Бурелом возможности сотрудничества между Ереваном и Стокгольмом 11/13/2024   12:45  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 12 ноября в рамках визита в Швецию встретился с председателем городского совета Стокгольма Олле Бурелом.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, собеседники обсудили возможности для сотрудничества между Ереваном и Стокгольмом. Особое внимание было уделено таким направлениям, как зеленый переход, последовательное внедрение инноваций в различные сферы городской жизни, а также увеличение вовлеченности женщин и гражданского общества в органах местного самоуправления.
Арарат Мирзоян и Олле Бурел обменялись мнениями о важности демократических реформ и вызовах на пути продвижения демократии в современных условиях, подчеркнув необходимость активного сотрудничества на различных платформах и уровнях для преодоления этих вызовов.
В конце встречи в сопровождении Олле Бурела министр Мирзоян ознакомился с историческим зданием Городского совета Стокгольма.
11:17 13/11/2024  |  ПолитикаГлава МИД Армении и шведский министр по вопросам ЕС договорились изучить новые возможности для сотрудничества
09:57 12/11/2024  |  ПолитикаШвеция поддерживает укрепление отношений между Арменией и ЕС - Стенергард
00:25 12/11/2024  |  ПолитикаГлавы МИД Армении и Швеции обсудили углубление сотрудничества
16:42 11/11/2024  |  ПолитикаСтартовал рабочий визит главы МИД Армении в Швецию
13:12 11/11/2024  |  ПолитикаГлава МИД Армении отбывает в Швецию с рабочим визитом
15:21 06/06/2024  |  Лента новостейШвеция является надежным партнером Армении - Пашинян
17:34 08/04/2024  |  Лента новостейАрмен Григорян обсудил в Швеции расширяющееся сотрудничество Армения-ЕС
17:54 03/11/2022  |  Лента новостейПремьер Армении подчеркнул важность развития отношений со Швецией: Пашинян принял Арина Карапета