Հայաստանը շատ մոտ է խաղաղության պայմանագրի վերջնական տեքստ ունենալուն, զգուշավոր լավատեսություն կա. Միրզոյան 11/13/2024 16:25 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանն ու Ադրբեջանը խաղաղության պայմանագրի շուրջ սկսել են ավելի կառուցողական աշխատել: Այս մասին այսօր ԱԺ-ում 2025 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
«Խաղաղության պայմանագրում դեռևս մնացել են 1-2 ձևակերպումներ, հոդվածներ, որոնց շուրջ աշխատանքները շարունակվում են ավելի ինտենսիվ, ավելի կառուցողական մթնոլորտում, քան նախորդ շրջանում:
Ուզում եմ զգուշավոր լավատեսություն հայտնել, որ իսկապես շատ մոտ ենք նրան, որ կունենանք վերջնական համաձայնեցված խաղաղության պայմանագրի տեքստ»,– ասաց նա:

"Мы очень близки к тому, чтобы иметь окончательно согласованный текст мирного договора" – Мирзоян выразил осторожный оптимизм 11/13/2024 16:41 | Политика
Армения и Азербайджан ведут работу над проектом мирного договора в более конструктивной атмосфере. Об этом заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в ходе обсуждения в парламенте проекта госбюджета на 2025 год.
"В проекте мирного договора все еще остаются одна-две формулировки, статьи, работа вокруг которых все еще продолжается более интенсивно, нежели в предыдущий период, я бы даже сказал, в более конструктивной атмосфере. Хотел бы выразить осторожный оптимизм относительно того, что мы действительно очень близки к тому, чтобы иметь окончательно согласованный текст мирного договора", - сказал Арарат Мирзоян.