Կենտրոնի թաղապետարանում կաշառքի գործով ձերբակալված չորս անձանցից երեքը պաշտոնյա են, ձերբակալվածներից մեկը Արսեն Աղաբեկյանն է 11/12/2024 13:55 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Կենտրոնի թաղապետարանում պաշտոնյաները ձերբակալվել են՝ կաշառքի վերաբերյալ քրեական վարույթի շրջանակներում։
Հիշեցնենք, որ Կենտրոնի թաղապետարանի աշխատակազմի առևտրի և սպասարկումների բաժնում քննչական գործողություններ են իրականացվել, ինչին հաջորդել են ձերբակալությունները։
Ձերբակալությունները տեղի են ունեցել Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում։ ՀԿԿ-ից «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին, որ ձերբակալված չորս անձանցից 3-ը պաշտոնատար անձինք են։
« Այլ տեղեկատվություն այս պահին չենք կարող տրամադրել` նախաքննության շահերից ելնելով»,- նշեցին ՀԿԿ-ից։
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ձերբակալված պաշտոնատար անձանցից մեկը Կենտրոն վարչական շրջանի աշխատակազմի առևտրի և սպասարկումների բաժնի պետ Արսեն Աղաբեկյանն է, ձերբակալվել են նաև նրա տեղակալը, բաժնից մեկ աշխատակից։

Трое из четверых задержанных в администрации ереванского района Кентрон являются должностными лицами 11/12/2024   15:29  |  Криминальная хроника
По сведениям "ФактИнфо", чиновники в администрации ереванского района Кентрон были задержаны в рамках уголовного производства о взятке.
Напомним,  правоохранители провели следственные действия в отделе торговли и услуг администрации столичного района Кентрон, за которыми последовали задержания.
Задержания были произведены в рамках уголовного производства, находящегося в ведении Антикоррупционного комитета.В ответ на запрос “ФактИнфо” в АКК сообщили, трое из четырех задержанных – должностные лица.
“Другой информации на данный момент не можем предоставить в интересах следствия”, - отметили в АКК.
По сведениям источников агентства, один из задержанных чиновников – начальник отдела торговли и услуг администрации района Кентрон Арсен Агабекян. Задержаны также его заместитель и еще один сотрудник отдела.
13:04 12/11/2024  |  Лента новостейПравоохранители провели следственные действия в администрации ереванского района Кентрон: есть задержанные