Տյումենում դատապարտել են ադրբեջանցուն, ով դարձել է 11 մարդու թունավորման ու մահվան պատճառ 11/07/2024   16:04  |  Միջազգային լրահոս
Տյումենի դատարանը Ադրբեջանի քաղաքացուն մեղավոր է ճանաչել կեղծ ոգելից խմիչքներ պահելու, տեղափոխելու և վաճառելու մեջ, որոնց օգտագործումը 11 մարդու մահվան պատճառ է դարձել։ Ադրբեջանցուն դատապարտել են 6 տարվա ազատազրկման ընդհանուր ռեժիմի գաղութում՝ հայտնում է Տյումենի մարզի դատախազության մամուլի ծառայությունը։
2021 թվականի օգոստոսից մինչև 2022 թվականի հունվար ամիսը ամբաստանյալը ստացել է մեթիլ սպիրտ պարունակող առնվազն 46 արկղ առանց մակնշման ալկոհոլային խմիչքներ, դրանք պահեստավորել և վաճառքի է հանել Տյումենի խանութներում։ Փորձելով ազատվել ապրանքից՝ նա աղբարկղերի մոտ թողել է 16 արկող ալկոհոլ։ Տեղի բնակիչները գտել են դրանք, սպառել պարունակությունը և թունավորվել։ 2022 թվականի հունվարից մինչև 2023 թվականի հունիսը մահացել է Տյումենի 11 բնակիչ, ևս երեքը ստացել են թեթև վնասվածքներ։
16:46 31/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՊարզվել է՝ ադրբեջանցի դերասանին սպանել են 30 հազար դոլար պարտքի պատճառով
14:44 22/10/2024  |  ՏնտեսությունԱդրբեջանցին կարող է գլխավորել «Գազպրոմը»
17:08 21/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԲաքվում մերկ տղամարդը վազելով անցել է փողոցը
12:44 16/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանում 18 մարդ է թունավորվել շաուրմայից
21:42 15/10/2024  |  Արտակարգ պատահարներԳեղարքունիքի մարզում ընտանիքի 5 անդամներ ձմերուկից թունավորվել են և տեղափոխվել հիվանդանոց. Shamshyan.com
12:47 07/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանում դպրոցի ուսուցիչը մահացել է կարիճի խայթոցից
15:29 10/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԲրիտանացիները ադրբեջանցի նախկին բանկիրի կնոջը վերադարձրել են միլիոնավոր դոլարների ոսկյա զարդեր
16:14 09/09/2024  |  Միջազգային լրահոսՌԴ-ում 115 մարդ թունավորվել է շաուրմայից. նրանցից 48-ը երեխաներ են
18:58 08/09/2024  |  Միջազգային լրահոսՇաուրմայից ավելի քան 110 մարդ է թունավորվել
16:38 05/09/2024  |  Միջազգային լրահոսՀիվանդանոցի աշխատակցի վրա կացին նետած ադրբեջանցի ժողովրդական արտիստը բարոյական վնասի փոխհատուցում է ուզում

Гражданина Азербайджана осудили в Тюмени за гибель 11 человек от метанола 11/07/2024   16:10  |  Международные новости
Суд в Тюмени признал гражданина Азербайджана виновным в хранении, перевозке и сбыте контрафактной алкогольной продукции, от употребления которой погибли 11 человек, и приговорил его к 6 годам колонии общего режима, передает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу прокуратуры Тюменской области.
С августа 2021 по январь 2022 года подсудимый получил не менее 46 ящиков немаркированной алкогольной продукции с метиловым спиртом, хранил и поставлял ее для продажи в магазины Тюмени. В попытке избавиться от товара он оставил 16 коробок с алкоголем у мусорных контейнеров. Местные жители их нашли, употребили содержимое и отравились: с января 2022 года по июнь 2023 года погибли 11 тюменцев, еще трое получили легкий вред здоровью.
13:46 17/09/2024  |  Международные новостиЗадержанный в Москве за мошенничество Пашаев задолжал более 39 миллионов рублей
09:15 17/09/2024  |  Международные новостиЭкс-адвоката Пашаева задержали в Москве по делу о мошенничестве
14:13 31/07/2024  |  Международные новостиАзербайджанцу, который пытался убить русского военного в Батайске, смягчили статью
16:00 04/07/2024  |  Международные новостиАзербайджанца пожизненно отстранили от соревнований в России за фразу "русская свинья"
13:47 04/07/2024  |  Международные новостиМалолетние азербайджанцы, жестоко избившие девочку в Нижнем Тагиле, избегут наказания
16:45 17/06/2024  |  Международные новостиВ Москве эвакуировали торговый центр бизнесменов из Азербайджана из-за сообщения о бомбе
16:39 22/04/2024  |  Международные новости21-летнему азербайджанцу, его родственникам и знакомым предъявили обвинение по делу об убийстве москвича из-за парковки
11:44 19/04/2024  |  Международные новостиВ квартире азербайджанца, зарезавшего москвича, нашли более 44 млн рублей и $300 тысяч
14:49 18/04/2024  |  Международные новостиАзербайджанец убил москвича из-за замечания о парковке(ВИДЕО)