Եղիշե Կիրակոսյանը կմասնակցի Հաագայի դատարանի առարկությունների նիստերին 11/04/2024 11:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանը նոյեմբերի 11-13-ը ներառյալ կգործուղվի Նիդերլանդների Թագավորություն (Հաագա)՝ Արդարադատության միջազգային դատարանում Ռասայական խտրականության բոլոր ձևերի վերացման մասին միջազգային կոնվենցիայի հիման վրա քննվող դատական գործերի շրջանակներում դատարանի իրավազորության և հայցապահանջների ընդունելիության առնչությամբ ներկայացված նախնական առարկությունների վերաբերյալ վճիռների հրապարակման նիստերին մասնակցելու նպատակով:
Եղիշե Կիրակոսյանին Նիդերլանդների Թագավորություն գործուղելու մասին Փաշինյանն արդեն որոշում ստորագրել է։

Егише Киракосян примет участие в заседаниях Гаагского суда 11/04/2024   12:19  |  Лента новостей
Представитель Армении по международным правовым вопросам Егише Киракосян 11-13 ноября включительно будет находиться в Нидерландах. Соответствующее решение подписал премьер-министр Армени Никол Пашинян.
Егише Киракосян будет командирован в Гаагу для участия в заседаниях по оглашению решений по предварительным возражениям, представленным относительно юрисдикции суда и приемлемости исковых требований в рамках судебных дел, рассматриваемых в Международном суде на основании международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации.