Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր Իզաբել Սանտիագոյի եւ Ալֆորվիլի քաղաքապետի հետ 11/04/2024 15:37 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 4-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, նախորդ գումարման Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի փոխնախագահ Իզաբել Սանտիագոյի եւ Ալֆորվիլի քաղաքապետ Լյուկ Կարվունասի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը հայ ժողովրդի անունից շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Ֆրանսիային՝ Հայաստանի համար ծանր օրերին մեր երկրի կողքին լինելու ու ցուցաբերած զգալի աջակցության համար:
Զրուցակիցների քննարկման առանցքում են եղել ինչպես միջխորհրդարանական համագործակցությանն ու հայ-ֆրանսիական օրակարգին վերաբերող հարցերը, այնպես էլ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող թեմաներ:

Ален Симонян поблагодарил Францию за оказанное содействие в трудные для Армении дни 11/04/2024   15:52  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 4 ноября встретился с депутатом Национального Собрания Франции, зампредседателя группы дружбы Франция-Армения НС предыдущего созыва Изабель Сантьяго и мэром Алфорвиля Люком Карвунасом. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Приветствуя гостей, спикер НС РА от имени армянского народа поблагодарил дружественную Францию за то, что она была рядом с нашей страной и оказала ощутимое содействие в трудные для Армении дни.
В центре обсуждения собеседников находились как межпарламентское сотрудничество и вопросы армяно-французской повестки, так и темы региональных развитий.
10:20 04/10/2024  |  Лента новостейАрмения за 23 млн евро приобрела особняк экс-президента Франции: в здании разместится новое посольство РА
09:46 04/10/2024  |  Лента новостейПремьер Франции заявил о своем особом отношении к Армении и готовности способствовать укреплению двусторонних отношений