Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսյանը, ազատ է արձակվել ՔԿՀ-ից 11/04/2024   21:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսյանը, ՔԿՀ-ից ազատ արձակվեց՝ պատժի կրումից հետո։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՔԿԾ հանրային կապերի բաժնք պետ Նոնա Նավիկյանը։
Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ, ինչպես և ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոն, համագործակցելով եվրոպական մի շարք երկրների իրավապահ կառույցների ու Ինտերպոլի հետ, ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ, դեկտեմբերի 6-ին Պրահայում հայտնաբերել էին ՀՀ իրավապահ մարմինների կողմից միջազգային մակարդակով հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Ալեքսանդրի Սարգսյանին: Դեկտեմբերի 21-ին ոստիկանության ծառայողների ուղեկցությամբ Սարգսյանը Չեխիայից տեղափոխվեց Հայաստան:
2021թ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Վահե Միսակյանի նախագահությամբ, մեղավոր է ճանաչել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբոր որդուն՝ դատապարտելով 5,5 տարվա ազատազրկման, սակայն հաշվակցելով նրա՝ կալանքի տակ գտնվելու ժամկետը, նրա նկատմամբ որպես վերջնական պատիժ է սահմանվել ազատազրկումը՝ 3 տարի 6 ամիս ժամկետով։
12:18 28/09/2024  |  ՔաղաքականՍերժ Սարգսյանն անհնարին է համարել ՀՀ գործող ապազգային կառավարիչների հետ նույն վայրում որևէ միջոցառման մասնակցելը
08:12 24/09/2024  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանի գործով մեղադրող դատախազը «Մխիթար Գոշ» մեդալով է պարգեւատրվել. «Ժողովուրդ»
12:11 21/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախության օրվա առթիվ ՀՀ երրորդ նախագահի անունից առավոտյան ծաղկեպսակ է դրվել «Եռաբլուր» պանթեոնում
10:38 21/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախությունը, ինչպես և հաղթանակը, տրվում է արժանիներին՝ նրանց, ովքեր այդ արժեքները պայքարով, զրկանքների գնով ձեռք բերելուց հետո գիտեն նաև պահել. Սերժ Սարգսյան
22:49 20/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Գեղամյանների ընտանիքին՝ Արտաշես Գեղամյանի մահվան կապակցությամբ
08:22 19/09/2024  |  ՄամուլՌեպրեսիաներ՝ 37-ի ոգով. «պատժվել» է նաեւ պետական մեղադրողը. «Ժողովուրդ»
16:31 17/09/2024  |  Դատական ռեպորտաժներԴատախազությունը պահանջում է բեկանել Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով արդարացման վճիռը
15:12 20/08/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սերժ Սարգսյանի՝ ՌԴ այցի մասին հրապարակումն ապատեղեկատվություն է». Սերժ Սարգսյանի գրասենյակ
10:39 20/08/2024  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանն ակտիվ քաղաքական շփումների մեջ է.«Հրապարակ»
16:22 08/08/2024  |  ՔաղաքականԻնչ է ասել Սերժ Սարգսյանը ԼՂ-ի մասին Օբամայի հետ բանակցությունների ժամանակ. գաղտնազերծում՝ Ֆարմանյանի կողմից

Племянник Сержа Саргсяна вышел на свободу 11/05/2024 10:04 | Лента новостей
Племянник третьего президента Армении Сержа Саргсяна Нарек Саргсян отбыл наказание и вышел на свободу из уголовно-исполнительного учреждения. Информацию в беседе с "ФактИнфо" подтвердила руководитель отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительной службы Минюста Армении Нона Навикян.
Напомним, 26 июня 2018 года в Службе национальной безопасности Армении было возбуждено уголовное дело по признакам статей УК о незаконном приобретении, сбыте, хранении, перевозке или ношении оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, а также незаконного оборота, изготовления или реализации наркотиков, психотропных веществ и их прекурсоров. 6 июля Нарек Саргсян был объявлен в розыск, а 24 июля – в международный розыск.
Различные подразделения полиции Армении, а также Национальное центральное бюро Интерпола в Армении при сотрудничестве с правоохранительными структурами в ряде европейских стран и Интерполом благодаря масштабным оперативно-розыскных мероприятиям 6 декабря разыскали Нарека Саргсяна в Праге. 21 декабря Саргсян был экстрадирован из Чехии в Армению.
В 2021 году суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваге Мисакяна признал виновным племянника третьего президента РА Сержа Саргсяна и приговорил к 5,5 годам лишения свободы. Однако при зачете времени нахождения под стражей ему определили окончательное наказание в виде лишения свободы сроком на 3 года и 6 месяцев.