Հյուսիսային պողոտայում ավտոմեքենայով խուլիգանություն կատարած երիտասարդը ձերբակալվել է 11/01/2024   14:52  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 31-ին սոցցանցում տարածվել էր տեսանյութ, որում «ԲՄՎ»-ի վարորդը, բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ, նաև իրավական և բարոյական նորմերի նկատմամբ ցուցադրական արհամարհական վերաբերմունք դրսևորելով` Հյուսիսային պողոտայում մեքենան վարել է հետիոտնի համար նախատեսված հատվածով:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողների ու մայրաքաղաքի պարեկների ձեռնարկած համատեղ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ «ԲՄՎ»-ն պատկանում է Երևանի Լենինգրադյան փողոցի բնակիչ 19-ամյա մի երիտասարդի:
Փաստի առթիվ նույն օրը նախաձեռնվել է քրեական վարույթ` խուլիգանության հատկանիշներով:
Կենտրոնականի քրեական հետախույզների ձեռնարկած հետագա միջոցառումների և բացատրական աշխատանքի արդյունքում երիտասարդն իր վարած «ԲՄՎ»-ով ներկայացել է բաժին ու ձերբակալվել, իսկ մեքենան տեղափոխվել է բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք: Հանգամանքները պարզվում են:
12:17 28/10/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացին ձերբակալվել է՝ Կառավարության 2 մասնաշենք մուտք գործելով գույք վնասելու և խուլիգանական արարքներ կատարելու կասկածանքով․ հանգամանքները պարզվում են
10:27 22/10/2024  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա անձը խոչընդոտել է պարեկների օրինական ծառայողական գործունեությանը, քարով հարվածել պարեկային ավտոմեքենային
15:00 13/10/2024  |  Արտակարգ պատահարներ26-ամյա աղջիկը մտել է Երևանի «88» սուպերմարկետ ու սպառնացել այրել նախկին ընկերոջն ու խանութը. shamshyan.com
15:11 23/09/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԱմերիկյան համալսարանի մոտ զենքի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու վարույթով չորս մեղադրյալի մասով նախաքննությունն ավարտվել է
14:36 13/09/2024  |  Քրեական խրոնիկոն«Գեղաձոր» գյուղի ճանապարհին օգոստոսի 29-ին բռնություն գործադրելու և խուլիգանություն կատարելու վերաբերյալ վարույթով նախաքննությունը շարունակվում է
15:12 29/07/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԲաղրամյան պողոտայում հունիսի 12-ին դեպքերով հարուցված վարույթով 16 անձի մեղադրանք է ներկայացվել․ նախաքննությունն ավարտվել է
13:33 23/07/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԿոտայքի մարզում տասնյակ անձանց մասնակցությամբ կատարված խուլիգանության և ոստիկանների նկատմամբ բռնությունների գործադրման վարույթով 7 անձի մեղադրանք է ներկայացվել, 2-ը կալանավորվել են
15:37 19/07/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԽուլիգանություն՝ բազմաթիվ անձանց մասնակցությամբ, և ոստիկանների նկատմամբ բռնության գործադրում՝ Կոտայքի մարզում. վեց անձ ձերբակալվել է
10:55 12/07/2024  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում 33-ամյա ռուս կինը դրսևորել է ոչ ադեկվատ վարքագիծ, կոտրել հյուրանոցի գույքը, հшրվածել է բժիշկներին, փախել շտապօգնության ավտոմեքենայից
12:12 09/07/2024  |  Արտակարգ պատահարներԲանակի քեֆի մասնակիցները ռեստորանում երգի պատվերի շուրջ վիճաբանել են, ինչին հաջորդել է ծեծկռտուքը. shamshyan.com

19-летний ереванец прокатился на BMW по пешеходной зоне Северного проспекта, он задержан(ВИДЕО) 11/01/2024   15:58  |  Криминальная хроника
В соцсетях 31 октября появился видеоролик, на котором водитель BMW, выказывая откровенно неуважение к обществу и демонстративно пренебрежительное отношение к правовым и моральным нормам, вел автомобиль по участку Северного проспекта, предусмотренного для пешеходов. Об этом сообщает пресс-служба полиции.
“Благодаря действиям полицейских и патрульных выяснилось, что BMW принадлежит 19-летнему жителю Еревана, проживающему на улице Ленинградян”, - говорится в сообщении.
По данному факту в тот же день было инициировано уголовное производство по признакам хулиганства.
Юноша вместе с машиной был доставлен в отделение и задержан. А автомобиль был отбуксирован на специально охраняемую территорию. Обстоятельства устанавливаются.
13:11 25/09/2024  |  Криминальная хроникаСлужебный автомобиль депутата НС Армении Айка Мамиджаняна отогнали на штрафплощадку из-за нетрезвого водителя - shamshyan.com
12:00 13/09/2024  |  Криминальная хроникаШестеро водителей устроили дрифт в центре Еревана: возбуждено уголовное дело по факту хулиганства(ВИДЕО)
12:09 09/12/2020  |  Лента новостейВ Армении за курение во время вождения личного автомобиля будет начисляться 1 штрафной балл
17:12 23/07/2019  |  Административное правоДвое парней устроили дрифт в Ереване и попали на штрафплощадку(Видео)
12:40 07/01/2019  |  Лента новостейБолее 230 автомобилей эвакуировали на штрафплощадки в Армении с начала года
14:11 12/07/2018  |  Административное правоПарламент Армении принял законопроект об амнистии штрафов за ряд нарушений ПДД
13:03 11/07/2018  |  Административное правоГлава Минюста Армении назвал число водителей, которым простят штрафы за нарушения ПДД
12:53 23/05/2018  |  Административное правоПолиция Армении предлагает аннулировать наложенные за минувшие 5 лет штрафы за нарушение ПДД
18:22 17/05/2017  |  Информационная платформаВ Полиции Армении рассказали о новой системе SMS-оповещения о нарушениях ПДД
13:16 07/03/2016  |  По законуИностранец, не выполнивший возложенную на него админактом обязанность за нарушение ПДД, лишится права находиться на территории Армении