Այս գիշեր կրկին 3 քաղաքացի բերման է ենթարկվել. Սահակյան 10/31/2024 10:35 | Քաղաքական
Այս գիշեր կրկին 3 քաղաքացի ՀՀ Ոստիկանության կողմից բերման է ենթարկվել։ Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանը։
«Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ բերման ենթարկված քաղաքացիները 3 ժամ անց ազատ չեն արձակվել, նրանց տեղափոխել են ձերբակալվածների ժամանավոր պահման վայր։
Պատգամավորի տեղեկությունով՝ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել առանց հիմնավոր պատճառաբանության, ակնհայտ քաղաքական դրդապատճառներով։
Ընդդիմադիր պատգամավորները մտադիր են այցելել ձերբակալվածներին։
Ավելի վաղ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը տեղեկացրել էր 4 երիտասարդի բերման ենթարկելու մասին, որոնց«ց 2-ը 18 տարեկան աղջիկներ։ Վերջիններիս ազատ են արձակել, իսկ տղաներին ձերբակալել. նրանց ավտոմեքենայի մեջ քաղաքական թռուցիկներ են հայտնաբերել։

Депутат НС Армении от оппозиции сообщил о приводе трех граждан минувшей ночью 10/31/2024 10:52 | Политика
Полиция ночью вновь подвергла приводу трех граждан. Об этом сообщил депутат парламента РА от оппозиционной фракции “Армения” Мгер Саакян.
Как стало известно “ФактИнфо”, трое подвергнутых приводу граждан спустя три часа не были отпущены на свободу, их доставили в изолятор временного содержания.
По сведениям депутата, привод граждан был произведен без обоснования причин, по очевидным политическим мотивам.
Оппозиционные депутаты намерены посетить задержанных.
Ранее стало адвокат Ованнес Худоян сообщил о приводе 4 молодых парней, среди которых двое 18-летних девушек.
Последние были отпущены на свободу, а юношей задержали: в их автомобилях были обнаружены политические листовки.