Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ԱԺ նախկին փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանից բռնագանձել 15 անշարժ գույք, 315 միլիոն դրամ 10/29/2024 10:42 | Քրեական խրոնիկոն
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի հոկտեմբերի 24-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

Генпрокуратура Армении требует конфисковать у бывшего вице-спикера НС 15 единиц недвижимости и около 315 млн драмов 10/29/2024 10:58 | Криминальная хроника
Антикоррупционный суд Армении 24 октября текущего года принял к производству очередной иск относительно конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление Генеральной прокуратуры Армении по делам о конфискации имущества незаконного происхождения обратилось в суд с требованием о взыскании с бывшего вице-спикера Национального Собрания Армении Микаела Мелкумяна и аффилированных с ним лиц в пользу Республики Армения 15 единиц недвижимости, 2 транспортных средства, участие в 1 юрлице и около 315 миллионов драмов.