Հայաստանը դատապարտում է միջազգային անվտանգության խաթարմանն ուղղված գործողությունները, որոնք նաև դրսևորվել են նախորդ շաբաթ ընդդեմ Իրանի. ԱԳՆ 10/28/2024   14:56  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանը դատապարտում է միջազգային անվտանգության խաթարմանն ուղղված գործողությունները, որոնք նաև դրսևորվել են նախորդ շաբաթ ընդդեմ Իրանի Իսլամական Հանրապետության: Այս մասին ասվում է X-ում գրել է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
«Մենք խորապես մտահոգված ենք ավելի լայն տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներով։ Հուսով ենք, որ դիվանագիտությունը հնարավորություն կտա պաշտպանել միջազգային իրավունքը և կանխել հետագա անցանկալի զարգացումները», - ասված է հրապարակման մեջ։
16:38 19/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի ԱԳ նախարարին
21:08 18/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄիրզոյանն ու Բայրամովը պայմանավորվել են շարունակել ջանքերը պայմանագրի վերջնականացման և սեղմ ժամկետներում կնքման ուղղությամբ
12:38 18/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ մեկնարկել է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի երրորդ հանդիպումը
11:58 14/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանին առաջարկել և առաջարկում ենք օր առաջ սկսել կոմունիկացիաների ապաշրջափակման իրագործման գործընթացը. ԱԳՆ մամուլի խոսնակ

В МИД Армении осудили действия против Ирана 10/28/2024   15:21  |  Комментарий
Армения осуждает направленные на подрыв международной безопасности действия, которые выразились также в действиях против Исламской Республики Иран на прошлой неделе.
"Мы глубоко обеспокоены развитием событий в более широком регионе. Мы надеемся, что дипломатия позволит защитить международное право и предотвратить дальнейшие нежелательные процессы", - отмечается в заявлении МИД Армении в Х.
10:21 25/10/2024  |  Международные новостиСМИ узнали о подготовке Ираном нескольких вариантов ответа на удар со стороны Израиля
11:00 22/10/2024  |  ПолитикаГлава МИД Ирана заявил, что соседи страны не дадут Израилю использовать их территорию для удара
10:10 22/10/2024  |  Международные новостиСемеро израильтян азербайджанского происхождения задержаны по подозрению в шпионаже в пользу Ирана
16:42 21/10/2024  |  Международные новостиИран обратился в МАГАТЭ и Совбез ООН по поводу угроз ядерным объектам со стороны Израиля
13:07 17/10/2024  |  Международные новостиИзраиль может атаковать Иран в ближайшие дни - СМИ
11:12 17/10/2024  |  Международные новостиИран обладает гораздо боле мощным вооружением, чем ядерное оружие – экс-секретарь КСИР
10:50 15/10/2024  |  Международные новостиИзраиль предупредил США о возможных ударах по военным целям в Иране - СМИ
11:47 11/10/2024  |  Международные новостиИран грозит ударом по союзникам США на Ближнем Востоке в случае атаки с их территории - СМИ
09:46 10/10/2024  |  Международные новостиИзраиль грозит Ирану "смертоносным и неожиданным" ударом
12:57 07/10/2024  |  Международные новостиВ Иране заявили о готовности ответить на любую агрессию Израиля