Այս պահի դրությամբ ռազմական էսկալացիայի վտանգ չկա․ Ասրյան 10/28/2024   16:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահի դրությամբ ռազմական էսկալացիայի վտանգ չկա, իրավիճակը հարաբերականորեն կայուն է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը։
«Ես համաձայն եմ վարչապետի ասածի հետ։ Կա սահմանազատման գործընթաց։ Սահմանազատման գործընթացով նախատեսվում է ՀՀ ինքնիշխան տարածքի վերականգնում»,- ասաց Ասրյանը՝ վստահություն հայտնելով, որ դա հնարավոր է կատարել խաղաղ գործընթացով:
Դիտարկմանը, որ որևէ տարածքից ադրբեջանցիները հետ չեն քաշվել՝ Ասրյանը պատշաճ պատասխաններ չտվեց։
13:37 17/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Ասրյանը հանդիպել է ԱՄՆ ԶՈՒ շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Չարլզ Բրաունի հետ
16:16 15/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Ասրյան ԱՄՆ-ում մասնակցել է Վաշինգտոնում անցկացվող ԱՄՆ ցամաքային զորքերի ասոցիացիայի սպառազինությունների ամենամյա ցուցահանդեսին

Угрозы эскалации на данный момент нет – глава Генштаба ВС Армении 10/28/2024 16:30 | Лента новостей
Угрозы эскалации на данный момент нет, ситуация относительно стабильная, заявил начальник Генштаба ВС Армении генерал-лейтенант Эдвард Асрян в беседе с журналистами в понедельник.
"Я однозначно согласен с заявлением премьер-министра, идет процесс делимитации. И в рамках процесса делимитации планируется восстановление суверенной территории Армении", - сказал Асрян, выразив уверенность, что это можно осуществить мирным путем.
На ремарку о том, что азербайджанцы не отошли назад ни на одном направлении, Асрян не дал внятного ответа.