Հարիսը ոչինչ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյա տեղահանվեցին Արցախից. երբ ես լինեմ նախագահ, խաղաղություն կհաստատվի ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև. Թրամփ 10/24/2024   10:23  |  Քաղաքական
Քամալա Հարիսը ոչինչ չարեց, երբ 120,000 հայ քրիստոնյա սարսափելի կերպով հալածվեցին և բռնի տեղահանվեցին Արցախից:
Այս մասին սոցցանցի իր էջում գրել է ԱՄՆ նախկին նախագահ, Հանրապետական կուսակցությունից նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը
«Քրիստոնյաներն ամբողջ աշխարհում անվտանգ չեն լինի, եթե Քամալա Հարիսը լինի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահը:
Երբ ես լինեմ նախագահ, ես կպաշտպանեմ հալածված քրիստոնյաներին, կաշխատեմ դադարեցնել բռնությունն ու էթնիկական զտումը, և մենք խաղաղություն կհաստատենք Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև»,-գրել նա:
21:36 09/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը հայտարարել է իր նախագահության օրոք միջուկային զենքից լիովին հրաժարվելու փորձի մասին
22:39 30/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփի դեմ մահափորձի մեջ մեղադրվողը հրաժարվել է ընդունել մեղքը
22:10 27/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը հնարավոր է համարել Զելենսկու հետ նոր հանդիպումը
20:10 23/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփի դեմ մահափորձի մեջ կասկածվողը հանցագործությունից շատ առաջ գրություն է թողել
20:22 23/08/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփի թիկնազորն իր հետ ռադիոհամակարգեր չի տարել նրա դեմ մահափորձի օրը․ ԶԼՄ-ներ
18:26 27/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփի դեմ մահափորձը վերջինը չէ՝ կարծում է Օրբանը
18:56 19/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը ռեկորդային ելույթ է ունեցել ԱՄՆ նախընտրական համագումարներում. նա խոսել է ականջի վիրակապով
09:28 14/07/2024  |  Միջազգային լրահոսՄահափորձ Թրամփի նկատմամբ` հանրահավաքի ժամանակ. կասկածյալը 20-ամյա երիտասարդ է

Камала Харрис ничего не сделала для предотвращения ужасных преследований 120 тыс. армян Арцаха - Трамп 10/24/2024 10:45 | Политика
Действующий вице-президент США, кандидат в президенты США Камала Харрис от Демократической партии ничего не сделала, когда 120 000 армянских христиан в Арцахе подверглись ужасным преследованиям и были насильственно перемещены. Об этом заявил экс-президент США, кандидат в президенты от Республиканской партии Дональд Трамп.
"Христиане во всем мире не будут в безопасности, если Камала Харрис станет президентом Соединенных Штатов. Когда я стану президентом, я буду защищать преследуемых христиан. Я буду работать над тем, чтобы остановить насилие и этнические чистки, и мы установим мир между Арменией и Азербайджаном", - написал в Дональд Трамп в соцсети X.