Բայրամովը ԱՄՆ նախագահի հատուկ օգնականի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը 10/21/2024 16:03 | Քաղաքական
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր ընդունել է ԱՄՆ նախագահի հատուկ օգնական և Ազգային անվտանգության խորհրդի եվրոպական հարցերով ավագ տնօրեն Մայքլ Քարփենթերի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես հայտնել են Ադրբեջանի ԱԳՆ-ից, հանդիպմանը քննարկվել են տարածաշրջանային խնդիրներ և երկկողմ հարաբերություններ Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակն ու հեռանկարները։
Նշվել է Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև երկկողմ հարաբերություններում դրական դինամիկա ստեղծելու ուղղությամբ ջանքերի ավելացման կարևորությունը։

Байрамов обсудил со спецпомощником президента США процесс нормализации отношений с Арменией 10/21/2024 16:55 | Политика
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял делегацию во главе со специальным помощником президента США и старшим директором по делам Европы в Совете национальной безопасности Майклом Карпентером.
Как сообщают местные СМИ на азербайджанский МИД, на встрече обсуждались региональные вопросы и двусторонние связи между Азербайджаном и США, а также текущее состояние и перспективы процесса нормализации между Азербайджаном и Арменией.