Հակոբ Արշակյանը հանդիպել է Սինգապուրի խորհրդարանի նախագահի հետ 10/21/2024 15:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Լաոսի մայրաքաղաք Վիենտյանում ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հանդիպել է Սինգապուրի խորհրդարանի նախագահ Սեհ Կիան Պենգի հետ:
Սինգապուրի խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ Հայաստանի եւ Սինգապուրի հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակում եւ ուրախությամբ ընդգծել 2019 թվականին Հայաստանի եւ Սինգապուրի վարչապետների փոխադարձ այցերը:
Սեհ Կիան Պենգն ուրախությամբ ողջունել է Հայաստանի՝ ԱՍԵԱՆ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդ-անդամ դառնալու հանգամանքը եւ Միջխորհրդարանական միության շրջանակում ակտիվ համագործակցությունը:
ԱԺ նախագահի տեղակալը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը եւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի գործընթացը:
Սինգապուրի խորհրդարանի նախագահն իր աջակցությունն է հայտնել խաղաղության գործընթացին եւ կարեւորել այս գործընթացում համապարփակ խաղաղության եւ կայունության հաստատումը՝ բացառելով ուժի եւ ուժի սպառնալիքի կիրառման դրսեւորումները:
Հանդիպման մասնակիցները երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել նպաստելու երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը:

Вице-спикер парламента Армении представил коллеге из Сингапура проект "Перекресток мира" 10/21/2024   17:04  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении Акоп Аршакян в столице Лаоса Вьентьяне встретился с председателем парламента Сингапура Се Кианом Пэнгом. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Спикер сингапурского парламента отметил, что отношения между Арменией и Сингапуром находятся на высоком уровне и рад взаимным визитам премьер-министров РА и Сингапура в 2019 г.
Се Киан Пэнг приветствовал членство Армении в качестве наблюдателя в Межпарламентской ассамблее (МПА) АСЕАН и активное сотрудничество в рамках Межпарламентского союза (МПС).
Зампредседателя НС представил инициированный правительством РА проект "Перекресток мира", а также процесс заключения мирного договора между Арменией и Азербайджаном.
Спикер парламента Сингапура выразил поддержку мирному процессу и подчеркнул важность установления всеобъемлющего мира и стабильности в этом процессе, исключая проявления применения силы и угрозы силой.
Участники встречи выразили обоюдную готовность содействовать развитию отношений между двумя странами.
16:22 23/05/2024  |  Лента новостейПремьер Армении заявил о важности дальнейшего углубления отношений с Сингапуром
11:26 09/08/2022  |  Лента новостейАрмения придает большое значение дальнейшему углублению и укреплению сотрудничества с Сингапуром - Пашинян
16:21 17/11/2021  |  Лента новостейАрмен Саркисян обсудил с президентом Сингапура агрессию Азербайджана против Армении