Այսօր ցերեկվանից սկսած ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը, սակայն ցրտելու է ևս 4-6 աստիճանով 10/18/2024   12:43  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Այսօր ցերեկվանից սկսած ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը և առաջիկա 5 օրերին մեր տարածաշրջանում կպտտվի թուլացած վիճակում։ Առաջիկա 5 օրերին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում են կարճատև տեղումներ, լեռնային գոտիներում՝ ձյան տեսքով։
Երևանում հոկտեմբերի 18-ին և 19-ին, 21-22-ին ցերեկը սպասվում է կարճատև անձրև։
Հոկտեմբերի 20-ին և 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում հոկտեմբերի 18-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 19-22-ին առանձին շրջաններում սպասվում են կարճատև տեղումներ, լեռնային գոտիներում ձյան տեսքով: Հոկտեմբերի 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը հատկապես գիշերային ժամերին հոկտեմբերի 19-21-ին աստիճանաբար կնվազի ևս 4-6 աստիճանով։
14:36 17/10/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈրոշ շրջաններում թաց ձյուն կտեղա
13:55 16/10/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՑիկլոնը մոտենում է. ջերմաստիճանը կնվազի 6-9 աստիճանով, ինտենսիվ տեղումներ են լինելու

С полудня циклон ослабнет, но похолодает: синоптики рассказали о погоде в Армении 10/18/2024   15:10  |  Информационная платформа
Синоптики поделились прогнозом погоды в Армении на ближайшие дни. Как  сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, начиная с полудня циклон потеряет свою силу и в течение последующих 5 дней он будет вращаться в нашем регионе в ослабленном состоянии.
В ближайшие 5 дней в отдельных районах страны ожидаются кратковременные осадки, в горных районах – в виде снега. 20 и 23 октября в столице осадков не предвидится.
В Ереване сегодня и завтра, а также 21-22 октября в дневные часы прогнозируются кратковременные дожди.
Что  касается регионов республики, то в большинстве районов сегодня днем и 19-22 октября местами пройдут кратковременные дожди, в горных районах – в виде снега.
23 октября в республике установится погода без осадков. Ветер – северо-западный, до 2-5 м/сек.
Температура воздуха В период с 19 по 21 октября, особенно в ночные часы, постепенно понизится еще на 4-6 градусов.