Գարեգին Բաղրամյանի լիազորությունները դադարեցվել են 10/18/2024 15:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Գարեգին Բաղրամյանի՝ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը.
«Հիմք ընդունելով ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝ 2024 թվականի հոկտեմբերի 18-ից դադարած համարել ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանի լիազորությունները»,- նշված է ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող Ռուբեն Ռուբինյանի ստորագրած արձանագրության մեջ:

Полномочия Гарегина Баграмяна на посту главы КРОУ Армении прекращены 10/18/2024   15:33  |  Лента новостей
Полномочия Гарегина Баграмяна на посту председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении прекращены.  Соответствующий протокол опубликован на сайте парламента Армении.
"Принимая за основу прошение   об отставке председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА Г.Баграмяна и руководствуясь ст.147.2.2. Конституционного закона "Регламент НС", считать прекращенными полномочия председателя КРОУ Г.Баграмяна с 18 октября 2024 г.” - отмечено в протоколе, подписанном вице-спикером НС, врио председателя НС Рубеном Рубиняном.
15:40 11/10/2024  |  Лента новостейПашинян утвердил отставку Акопа Варданяна с поста замминистра территориального управления
14:54 11/10/2024  |  Лента новостейВ парламенте Армении отреагировали на прошение Гарегина Баграмяна об отставке с поста главы КРОУ