Վստահ եմ, որ մեր սուվերեն տարածքներից հակառակորդը դուրս է գալու․ Գեղարքունիքի մարզպետ 10/17/2024 13:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարզպետարանը Սոթքի հանքը շահագործող ընկերության հետ հանդիպումներ է ունեցել, արդյունքում այս պահի դրությամբ էլ այնտեղ ավելացնում են աշխատողներ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը։
«Հանքը շահագործող կազմակերպության հետ մարզպետարանը մի քանի անգամ հանդիպել է, դրանց արդյունքում որոշ աշխատակիցներ վերականգնվել են աշխատանքի։ Այս պահին այնտեղ ավելացնում են աշխատատեղեր»,- նշեց նա։
Ինչ վերաբերում է սահմանազատման գործընթացին, մարզպետը նշեց, որ ՀՀ տարածքից որևէ մաս որևէ այլ պետությանը չի հանձնվելու և չի հանձնվել։
Հարցին՝ արդյո՞ք հնարավոր է, որ սահմանազատման հետևանքով ադրբեջանական զորքերը հետ քաշվեն, մարզպետն ասաց. «Միանշանակ։ Վստահ եմ, որ ՀՀ սուվերեն տարածքը լինելու է ՀՀ սուվերեն տարածքը։ Վստահ եմ, որ մեր սուվերեն տարածքներից հակառակորդը դուրս է գալու»։

Губернатор Гегаркуника уверен, что азербайджанские войска покинут суверенную территорию Армении 10/17/2024   14:05  |  Лента новостей
Представители администрации Гегаркуникской области Армении провели встречи с компанией, эксплуатирующей Соткское золоторудное месторождение. Об этом в беседе с журналистами заявил губернатор Гегаркуникской области Армении Карен Саркисян.
“Представители областной администрации несколько раз встречались с руководством компании, эксплуатирующей рудник. По их итогам часть сотрудников была восстановлена на работе, сейчас там открываются дополнительные рабочие места”, - рассказал он.
Что касается процесса делимитации границы, губернатор отметил, что ни один участок территории РА не передавался и не будет передан другому государству.
В ответ на вопрос, считает ли он возможным отвод азербайджанских войск с оккупированных территорий Армении в результате делимитации, губернатор заявил:”Однозначно”.
“Уверен, что суверенная территория РА будет суверенной территорией РА. Уверен, что противник покинет нашу суверенную территорию”, - добавил он.