Արմեն Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել ԳԴՀ կանցլերի արտաքին և անվտանգության քաղաքականության հարցերով խորհրդական Յենս Պլյոտների հետ 10/17/2024   16:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Բեռլինում գտնվող ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել ԳԴՀ կանցլերի արտաքին և անվտանգության քաղաքականության հարցերով խորհրդական Յենս Պլյոտների հետ։
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստանի և Գերմանիայի միջև ձևավորված քաղաքական երկխոսությունը և կարևորել փոխշահավետ համագործակցության հետագա խորացումը: Քննարկել են նաև արդեն իսկ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը:
Հանդիպմանը կողմերը հանգամանալից անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային զարգացումներին։ Անդրադառնալով Հարավային Կովկասի անվտանգային իրավիճակին՝ մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների շուրջ։ ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է Հայաստանի պատրաստակամությունը հնարավորինս արագ կնքել Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիրը:
15:59 02/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ԱՄՆ Պաշտպանության հետախուզական գործակալության Եվրոպայի և Եվրասիայի տարածաշրջանային կենտրոնի տնօրենին
12:52 27/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Գրիգորյանը հանդիպել է փորձագիտական կենտրոնների ներկայացուցիչների հետ

Армен Григорян обсудил с советником Шольца углубление двустороннего сотрудничества и региональные вопросы 10/17/2024   17:23  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Берлине секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян встретился с советником канцлера ФРГ по вопросам внешней политики и политики безопасности Йенсом Плетнером. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
"Собеседники выразили удовлетворение налаженным между Арменией и Германией политическим диалогом и отметили важность дальнейшего углубления взаимовыгодного сотрудничества. Обсуждался также ход реализации уже достигнутых договоренностей”, - говорится в сообщении.
Отмечается, что в ходе встречи стороны подробно остановились на региональных и внерегиональных событиях.
Коснувшись ситуации с безопасность на Южном Кавказе, Григорян и Плетнер обменялись мнениями по последним событиям вокруг процесса урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном. Секретарь Совбеза Армении подчеркнул готовность Армении к скорейшему заключению мирного договора с Азербайджаном.
15:15 11/10/2024  |  Лента новостейАрмения и Германия согласовали программу сотрудничества в сфере обороны на 2025 год
10:51 03/10/2024  |  ПолитикаПашинян назвал Германию одним из надежных и стабильных партнеров Армении
15:42 19/09/2024  |  ПолитикаАрмения придает важное значение развитию отношений с Германией: Рубинян принял Михаэля Рота