Վրաստանը չի մասնակցելու Ստամբուլում կայանալիք «3+3» հարթակի քննարկմանը 10/16/2024   15:41  |  Քաղաքական
Հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում կայանալիք Հարավային Կովկասի շուրջ «3+3» հարթակի բանակցություններին վրացական կողմը ներկայացված չի լինի։ Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Վրաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությանը։
«Ոչ, մենք չենք մասնակցի Ստամբուլում կայանալիք «3+3» հարթակի հանդիպմանը, Վրաստանը վաղուց հայտարարել է, որ այն չի գործում նշված ձևաչափով», - գործակալությանն ասել է Վրաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության աշխատակիցը։
20:33 14/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում միանգամից երկու երկրաշարժ է տեղի ունեցել
12:38 14/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԵՄ ԱԳ նախարարները Լյուքսեմբուրգում քննարկելու են Վրաստանի հարցը
21:21 07/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի վարչապետը նշել է Մոսկվայի հետ հարաբերությունները որպես Թբիլիսիի քաղաքականության առաջնահերթություն
11:51 07/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի իշխող կուսակցությունը վերսկսում է նախագահ Զուրաբիշվիլիի իմփիչմենթի ընթացակարգը
16:58 06/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի իշխանությունները հերքել են Աբխազիայի անկախությունը ճանաչելու մտադրության մասին լուրերը
12:25 04/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում ընտրախախտումների դեմ պայքարի համար հատուկ խմբեր են ստեղծվել
12:28 02/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանի նախագահը հրաժարվել է ստորագրել ԼԳԲՏ քարոզչությունն արգելող օրենքը
12:29 23/09/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում մարդահամար է սկսվել
16:14 20/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԵՄ-ն փորձում է «պատժել» Վրաստանին. քննարկվում է երկրի հետ առանց վիզայի ռեժիմը կասեցնելու հարցը

Грузия не будет участвовать в заседании платформы "3+3" в Стамбуле - МИД 10/16/2024   15:00  |  Политика
Грузинская сторона не будет представлена на переговорах в Стамбуле 18 октября в рамках платформы "3+3" по Южному Кавказу. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на пресс-службу грузинского внешнеполитического ведомства.
"Нет, мы не будем участвовать (в заседании платформы "3+3" в Стамбуле - прим. ТАСС). Грузия давно заявляла, что не работает в указанном формате", - сказала сотрудница пресс-службы.
17:01 15/10/2024  |  Лента новостейМирзоян примет участие во встрече региональной платформы "3+3" в Турции - МИД Армении
16:17 19/07/2024  |  Лента новостейВ МИД Армении прокомментировали информацию о скорой министерской встрече в формате 3+3 в Турции
14:10 19/07/2024  |  ПолитикаВстреча глав МИД в формате "3+3" пройдет в Турции в ближайшее время – посол Ирана