Նոր Ուղի գյուղում 34-ամյա տղամարդու են սպանել. նրա 37-ամյա եղբայրը ևս դանակի հարվածներ է ստացել՝ վիրավոր է 10/16/2024 10:59 | Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 16-ի գիշերը՝ ժամը 1.29-ին, ՆԳՆ ոստիկանության Արարատի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ «Վեդի» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության խումբը դանակահարության կանչով մեկնել է Նոր Ուղի, որտեղ արձանագրել է նույն գյուղի բնակիչ 34-ամյա Սերոբ Ստեփանյանի մահը:
Ահազանգով մեկնած ոստիկանության Արարատի բաժնի օպերատիվ խումբը և պարեկային կարգախումբը ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են, որ ժամը 1-ի սահմաններում գյուղի Թումանյան փողոցի հասցեներից մեկում կենցաղային հարցի շուրջ ծագած վեճի ժամանակ Փոքր Վեդի գյուղի բնակիչ 46-ամյա տղամարդը սուր կտրող-ծակող առարկայով հարվածներ է հասցրել Սերոբ Ստեփանյանի մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով կենսաբանական մահ, ինչպես նաև մարմնական վնասվածք է պատճառել նրա 37-ամյա եղբորը:
Ոստիկանության Արարատի բաժնի, մարզային վարչության և պարեկային ծառայողների համատեղ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում 46-ամյա տղամարդը ժամը 2.35-ին հայտնաբերվել, ձերբակալվել և տեղափոխվել է Արարատի բաժին: Անձնական խուզարկությամբ նրա մոտ հայտնաբերվել է հանցագործության գործիք դանակը:
Փոքր Վեդի գյուղի բնակիչ 46-ամյա տղամարդը, կազմված փաստաթղթերը և հանցագործության գործիքը ներկայացվել են Վեդիի քննչական բաժին: Հանգամանքները պարզվում են:

Ссора на бытовой почве в одном из сел Армении закончилась убийством 10/16/2024 11:55 | Криминальная хроника
Подозреваемый в убийстве мужчины в селе Нор Уги Араратской области Армении задержан.
Как сообщает пресс-служба полици Армении, 16 октября ночью, в 1.29, в центр оперативного управления полиции МВД РА по Араратской области поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи медцентра “Веди” отправилась на вызов в село Нор Уги, где констатировала смерть 34-летнего жителя того же поселка Сероба Степаняна.
Прибывшая на место оперативная группа полиции и патрульный наряд в результате предпринятых оперативно-разыскных мероприятий выяснили, что около часа ночи во время ссоры, возникшей на бытовой почве по одному из адресов по улице Туманяна в селе, 46-летний житель села Покр Веди острым колюще-режущим предметом нанес Серобу Степаняну удары по разным частям тела, вследствие чего последний скончался. Сообщается, что он также ранил его 37-летнего брата.
46-летний мужчина задержан. При обыске у него обнаружили орудие преступления – нож. 46-летний житель села Покр Веди, составленные документы и орудие преступления переданы в следственный отдел. Обстоятельства устанавливаются.