Վահագն Չախալյանը նստացույց է սկսել՝ Բաքվում գերության մեջ պահվող անձանց վերադարձի պահանջով 10/16/2024 15:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Վահագն Չախալյանը կառավարության շենքի մոտ նստացույց է սկսել՝ Բաքվում գերության մեջ պահվող անձանց վերադարձի պահանջով։ Չախալյանն ընդգծեց, որ նստացույց կիրականացնի այնքան ժամանակ, քանի դեռ՝ գերիների հարցը, որը անտարբերության են մատնել, օրակարգ բերվի՝ միասին։ Նրա խոսքով՝ պաշտոնապես գերիների թիվը 23 է, բայց համոզված է, որ անհետ կորածներից շատերը գերության մեջ են, ՀՀ իշխանությունները պետք է այդ հարցն էլ հետապնդեն, նրանք պարտավոր են զբաղվել այս հարցով։
«Ամեն ժամը՝ գերության մեջ լինելու՝ շատ ծանր է նրանց համար։ 23 հոգուց հինգն արդեն 2020թ նոյեմբերից են գերության մեջ»։

Ваагн Чахалян начал сидячий пикет с требованием возвращения незаконно удерживаемых в азербайджанском плену армян 10/16/2024 16:16 | Лента новостей
Лидер общественной инициативы по защите армянских ценностей “Камк(’“Воля”) Ваагн Чахалян у здания правительства Армении начал сидячий пикет с требованием возвращения удерживаемых в азербайджанском плену армян.
Чахалян отметил, что сидячий пикет будет продолжаться до тех пор, пока вопрос пленных, которому не уделяется должное внимание, будет включен в повестку дня вместе с остальными. По его словам, официально пленных 23, но он убежден, что многие из числящихся пропавшими без вести находятся в плену; власти РА должны заняться и этим вопросом, они обязаны им заниматься.
“Каждый час в плену дается им очень тяжело. Пятеро из 23 человек удерживаются в плену с ноября 2020 года”, - сказал он.