«Հայկական ավիաուղիներ»-ը 16 տարով ստացել է օդանավի շահագործման վկայական 10/14/2024   11:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայկական ավիաուղիներ»-ը ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ստացել է օդանավի շահագործման վկայական՝ 16 տարի ժամկետով (ՕՇՎ)։
Սա կարևոր ձեռքբերում է ընկերության զարգացման, թռիչքների ուղղությունների ընդլանյման համար։ Արդեն դեկտեմբերի 20-ից կբացվի Երևան-Դելի ուղիղ չվերթը, իսկ դեկտեմբերի 1-ից կմեկնարկեն դեպի Վոլգոգրադ ուղիղ թռիչքները։ Հաջորդ տարի սպասում են նոր ու հետաքրքիր ուղղություններ։
Առաջիկայում նախատեսվում է նաև ինքնաթիռների տեխնիկական սպասարկում, ինչով պայմանավորված հոկտեմբերի 14-ից նոյեմբերի 22-ը «Հայկական ավիաուղիներ»-ի չվերթները  ժամանակավորապես կդադարեցվեն։

“Армянские авиалинии” получили сертификат эксплуатанта сроком на 16 лет 10/14/2024 12:31 | Лента новостей
Авиакомпания "Армянские авиалинии" получила сертификат эксплуатанта воздушных судов сроком на 16 лет. Его выдает Комитет гражданской авиации РА.
В сообщении авиакомпании отмечается, что это важное достижение для развития компании и расширения направлений полетов. Уже с 20 декабря будет запущен прямой рейс Ереван-Дели. А прямые рейсы в Волгоград откроется с 1 декабря. В следующем году ожидается открытие новых и интересных направлений, сообщили в авиакомпании.
В ближайшее время планируется также техническое обслуживание самолетов. В этой связи полеты «Армянских авиалиний» будут временно приостановлены с 14 октября по 22 ноября.