ՀՖՖ նախագահը «լայաղ» չի անում մեզ հանդիպելու. FAF-ը պահանջում է Արմեն Մելիքբեկյանի հրաժարականը 10/14/2024 10:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգերի լիգայի խաղարկության շրջանակում Հայաստան — Հյուսիսային Մակեդոնիա (0:2) խաղից հետո Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտից FAF երկրպագուական շարժումը շարժվել էր դեպի Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մասնաշենք և պահանջել հանդիպում ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հետ։
Շարժման անդամները հայտարարեցին, որ բազմաթիվ հարցեր ունեն ՀՖՖ նախագահին և 40 րոպե ժամանակ տվեցին նրան իջնելու և իրենց հարցերին պատասխանելու համար։ Մոտ մեկ ժամ սպասելուց հետո FAF-ն իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ հրապարկեց՝ նշելով, որ ՀՖՖ նախագահն անտեսել է նրանց պահանջը։
FAF –ի ներկայացուցիչ Սերգեյ Ջանջոյանը հայտարարեց, որ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի հրաժարականը իրենց չի բավարարում։
«Գիտակցում էինք, որ այսօրվա խաղից հետո, ամենայն հավանականությամբ, մարզիչը հրաժարական է տալու՝ չնայած գրանցած արդյունքին։ Մենք, ինչպես 9 տարի առաջ, հավաքվել ենք այստեղ՝ պարզաբանումներ ստանալու համար։
Վերջին շրջանում մեր ՀՖՖ նախագահը չի ունեցել։ Աջակցել ենք նրան՝ հետագայում փոփոխություններ տեսնելու հույս ունենալով։ Ցավոք, փոփոխություններ չեն եղել։ ՀՖՖ նախագահը «լայաղ» չի անում մեզ հանդիպելու։ Կարծում ենք, որ նա պետք է հեռանա։ Կարծում եմ, որ նա սպառել է իրեն։ Մեր հետագա անելիքների մասին կիմանաք առաջիկայում»,- նշել է Սերգեյ Ջանջոյանը։

Президент Федерации футбола Армении Армен Меликбекян не снизошел до встречи с нами, он должен уйти - FAF 10/14/2024   11:22
После матча сборной Армении против Северной Македонии в рамках Лиги наций Армянское фанатское движение First Armenian Front/FAF (Первый армянский фронт) направилось к зданию Федерации футбола Армении и потребовала встречи с президентом ФФА Арменом Меликбекяном.
Члены движения заявили, что у них возникло множество вопросов к президенту ФФА и дали ему 40 минут на то, чтобы он спустился к собравшимся и ответил на них. Прождав около часа, FAF на своей странице в Фейсбук опубликовал видео,  указав, что президент ФФА проигнорировал их требование.
Представитель FAF Сергей Джанджоян заявил, что одна отставка главного тренера сборной Армении Александра Петракова их не удовлетворяет.
“Мы осознавали что после встречи, по всей вероятности, тренер подаст в отставку, несмотря на зафиксированный результат. Мы, как и 9 лет назад, собрались здесь, чтобы получить объяснения от президента ФФА. В последний период президент ФФА не созывал пресс-конференции. Мы поддерживали его в надежде на изменения в будущем. К сожалению, изменений мы не дождались. Президент ФФА не снизошел до встречи с нами. Мы считаем, что он должен уйти. Полагаем, что он исчерпал себя”, - отметил Сергей Джанджоян.
В воскресенье в рамках четвертого тура Лиги наций УЕФА национальная сборная Армении принимала в Ереване сборную Северной Македонии. Наша команда проиграла сопернику со счетом 0:2.