Ազատություն Բաքվում պահվող հայ գերիներին. բողոքի ակցիա՝ ՄԱԿ-ի գրասենյակի, դեսպանատների դիմաց ուղիղ 10/11/2024   11:16  |  Քաղաքական
10:28 11/10/2024  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ում երիտասարդները բողոքի ակցիա են իրականացրել՝ հայ գերիների վերադարձի պահանջով
12:59 09/10/2024Դատախազության դիմաց երիտասարդները բարձրացրին Բաքվում հայ գերիների լուսանկարները
13:21 25/09/2024  |  ՔաղաքականՍեպտեմբերի 19-ին պոստերից անհետացել են մեր 15 տղաները, դեռ ոչ մեկից նորություն չունենք. ԴՆԹ-ի համընկնում չկա, դրա համար համարում եմ՝ ողջ ա տղաս. անհետ կորածի մայր
12:29 25/09/2024  |  ՔաղաքականԳերիների հարազատներին վախեցնում են, ասում՝ եթե բարձրաձայնեք, ընդհանրապես կփակենք գերիների էջը. Ռուզաննա Ստեփանյան
14:09 13/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳերիների, անհետ կորածների ընտանիքներն մենակ ենք թողել. պետական օղակները ձեռքները լվացել են. ակցիա՝ գերիներին ազատելու պահանջով
14:03 24/08/2024  |  ՔաղաքականՍա կղզի է, հանձնել են շենքերը ու չունենք հետիտնային անցում. Եղիազարյան
13:49 26/07/2024  |  ՔաղաքականՉարենցավանցիները պահանջում են Վահե Ղազարյանի հրաժարականը. ակցիա՝ Կոտայքի մարզպետարանի դիմաց
10:40 25/06/2024  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿԽՄԿ ներկայացուցիչները տեսակցել են Բաքվում պահվող գերիներին
12:01 11/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Մեծ պողոտան փակած ակցիայի մասնակիցները սուրճ են հյուրասիրում մեքենաներում նստած քաղաքացիներին

Свободу незаконно удерживаемым в Баку армянским пленным! - акция протеста проходит перед офисом ООН и зарубежными дипмиссиями в Ереване 10/11/2024 11:35 | Политика
В преддверии предстоящей в ноябре Конференции ООН по климату (COP29) в Баку в разных странах мира начались акции с требованием немедленного освобождения незаконно удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных и заложников.
Сегодня, 11 октября, проходят у здания офиса ООН в Армении, а также у посольств Российской Федерации, Французской Республики и США в Армении.
Как ранее сообщалось, адресатам будут переданы письма с требованием немедленного освобождения незаконно удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных и заложников.
К инициативе присоединились бывшие омбудсмены Республики Арцах Юрий Айрапетян, Рубен Меликян, Артак Бегларян, а также бывшие омбудсмены Республики Армения Арман Татоян и Лариса Алавердян.