Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի աշխատակիցներից մեկը մեղադրվում է երեխայի նկատմամբ անառակաբարո գործողություններ կատարելու մեջ 10/10/2024   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի աշխատակիցների մեկի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով։ Այս մասին հայտնում է ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Քննիչի կողմից կայացվել է նշված աշխատակցին ձերբակալելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու վերաբերյալ որոշում, ինչ և իրականացվել է։
Այս պահին նշված անձի հետ կատարվում են համապատասխան քննչական գործողություններ։
Այլ տեղեկատվություն նախաքննության շահերից ելնելով չի հրապարակվում։
Նշենք, որ ՀՀ ՔՕ 201-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետը վերաբերում է անառակաբարո արարք կատարելուն, որն իրականացվել է երեխայի դաստիարակության, խնամքի կամ բուժման պարտականություն ունեցող անձի կողմից՝ կատարվող արարքի բնույթը գիտակցելու հնարավորությունից զրկված կամ հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող անձի նկատմամբ։
14:11 10/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն «մասկի» շոու է իրականացրել Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցում
14:04 10/10/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԱԱԾ-ն գործողություններ է իրականացրել Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցում
19:31 08/10/2024  |  ՔաղաքականՈրտեղի՞ց են այդքան սահմանապահ գտնելու, կատակ թիվ չէ․ Վրթանեսյան
18:11 08/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստան-Իրան սահմանի անցակետից ռուս սահմանապահները դուրս կգան
08:06 08/10/2024  |  ՄամուլԷ՞լ ովքեր են «հերթում». «Փաստ»
11:49 04/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԱԾ փոխտնօրենը Աստանայում մասնակցել է ԱՊՀ անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների նիստին
13:42 02/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն հայտարարություն է տարածել այսօր նախատեսված հանրահավաքին ընդառաջ
08:07 28/09/2024  |  ՄամուլՌեկտորը եւ եւս մի քանիսը դեռ ՁՊՎ-ում են․ «Հրապարակ»
08:05 27/09/2024  |  ՄամուլԽուզարկել են նաեւ ռեկտորի տունը․ «Հրապարակ»
16:40 26/09/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱԱԾ-ն 20 հոգու բերման է ենթարկել պոլիտեխնիկի Կապանի մասնաճյուղից. «Առավոտ»

Один из сотрудников ереванской школы имени Джона Киракосяна задержан по подозрению в совершении развратных действий 10/10/2024   14:31  |  Криминальная хроника
Сотрудник ереванской школы имени Джона Киркосяна задержан по подозрению в совершении развратных действий.
Как сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян, инициировано уголовное преследование в отношении одного из сотрудников ереванской школы имени Джона Киракосяна по пунктам 1 и 3 части 1 статьи 201 УК РА.
"Следователь принял решение задержать данного работника и доставить в следственный орган, что и было сделано. На данный момент с упомянутым лицом проводятся соответствующие следственные действия", - сказал Абрамян, воздержавшись от разглашения иных подробностей в интересах следствия.
18:01 01/05/2024  |  Международные новостиВрача обвинили в изнасиловании пациенток во время приема
18:03 27/03/2023  |  Международные новостиЗа год в Грузии были изнасилованы 29 подростков
09:25 08/01/2019  |  Международные новостиАктер Кевин Спейси отказался признавать вину в сексуальных домогательствах