Ձորաղբյուրում մայրը հայտնաբերել է 34-ամյա որդու դին՝ արյան մեջ. նրան մուրճով սպանելու ու շղթան հափշտակելու համար կա ձերբակալված 10/09/2024 10:49 | Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 8-ին, ժամը 19.57-ին, ՆԳՆ ոստիկանության Կոտայքի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն «Աբովյան» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը կանչով մեկնել է Ձորաղբյուր գյուղի Անկախության փողոցի տներից մեկը, որտեղ պարզվել է, որ մայրը հայտնաբերել է 34-ամյա որդու՝ Ազատ Նիկողոսյանի դիակը:
Արտաքին զննությամբ դիակի գլուխը և ձեռքերը արյան մեջ են եղել՝ հայտնում են ոստիկանությունից։
Ոստիկանության Կոտայքի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ ժամը 15-ի սահմաններում նշված տան ննջասենյակում Ձորաղբյուր գյուղի Ազատության փողոցի բնակիչ 42-ամյա տղամարդը մուրճով մի քանի անգամ հարվածել է Ազատ Նիկողոսյանի գլխին, ով տեղում մահացել է: Այնուհետև 42-ամյա տղամարդը հափշտակել է Ազատ Նիկողոսյանի պարանոցի ոսկյա շղթան և դիմել փախուստի:
Կոտայքի բաժնի ոստիկանները ժամը 20.30-ին 42-ամյա տղամարդուն Ազատության փողոցի իր տանը հայտնաբերել, նշված հանցանքը կատարելու հիմնավոր կասկածի հիմքով ձերբակալել և տեղափոխել են բաժին:
Բաժնում նա խոստովանել է արարքը և հայտնել, որ հանցագործության գործիք մուրճը թաքցրել է իրենց տան նկուղում:
Սպանության վերաբերյալ կազմված փաստաթղթերը և Ձորաղբյուր գյուղի 42-ամյա բնակիչը ներկայացվել են Աբովյանի քննչական բաժին: Հանգամանքները պարզվում են:

Житель Дзорахбюра забил до смерти молотком 34-летнего мужчину и украл золотую цепочку 10/09/2024   11:37  |  Криминальная хроника
42-летний мужчина задержан по подозрению в убийстве в селе Дозрахбюр Котайской области Армении.
8 октября в 19.57 в центр оперативного управления полиции Котайкской области Армении из медцентра “Абовян” поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи отправилась по вызову в один из домов по улице Анкахутян в Дзорахбюре. Правоохранители выяснили, что мать обнаружила тело своего 34-летнего сына Азата Никогосяна. При внешнем осмотре тела обнаружены следы крови на голове у руках, сообщили в полиции.
Установлено, что около 15:00 в спальне указанного дома 42-летний мужчина, проживающий по улице Азатутян в селе Дзорахбюр, несколько раз ударил молотком Азата Никогосяна по голове, который скончался на месте. Затем 42-летний мужчина украл золотую цепочку Азата Никогосяна и сбежал.
Сотрудники отдела полиции по Котайской области в 20.30 обнаружили 42-лтнего мужчину у себя дома по улице Азатутян. По обоснованному подозрению в совершении указанного преступления он был задержал и доставлен в отдел.
В отделе он сознался в содеянном и сообщил, что спрятал орудие преступления в подвале своего дома. Обстоятельства устанавливаются.
10:53 02/07/2021  |  Криминальная хроникаУбийство в Егварде: в машине обнаружен труп мужчины
14:03 28/06/2021  |  Криминальная хроникаВ Армении нашли убитым 35-летнего мужчину, пропавшего без вести осенью прошлого года
15:06 15/09/2020  |  Криминальная хроникаВ Армении застолье друзей закончилось убийством: обнародованы подробности преступления двухлетней давности
10:30 16/07/2019  |  Криминальная хроникаМолодого мужчину нашли убитым во дворе школы в Абовяне
12:43 04/03/2019  |  Криминальная хроникаПолицейские разыскали двоих мужчин, подозреваемых в подготовке убийства в Котайке
14:38 25/02/2019  |  Криминальная хроникаУстановлена личность мужчины, убитого в Котайке
16:16 12/05/2017  |  Криминальная хроникаСК Армении сообщил о раскрытии убийства жителя Нор Ачина, обвиняемый объявлен в розыск
13:35 29/03/2017  |  Криминальная хроникаСтали известны новые подробности по делу об убийстве 46-летнего жителя Нор Ачина