Արփի Դավոյանը հաղորդում է ներկայացրել դատավորի դեմ․ կարգապահական վարույթ է հարուցվել 10/09/2024   17:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նապոլեոն Օհանյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ է հարուցվել՝ ԱԺ պատգամավոր Արփի Դավոյանի հաղորդման հիման վրա։
Վարույթը հարուցվել է արդարադատության արդեն նախկին նախարար Գրիգոր Մինասյանի կողմից՝ հուլիսի 17-ին, իսկ դատավորին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունը ԲԴԽ ներկայացվել է սեպտեմբերի 17-ին։ Թե ինչ ենթադրյալ խախտում է վերագրվում դատավորին՝ պաշտոնապես դեռևս հայտնի չէ։
ԲԴԽ-ում միջնորդության քննությունը նախատեսված է հոկտեմբերի 29-ին։ Նկատի ունենալով նախարարությունում կադրային փոփոխությունները՝ դեռևս պարզ չէ վարույթի ճակատագիրը։
Ի դեպ, մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ ՔՊ-ի՝ արդարադատության նախարարի պաշտոնում թեկնածուներից մեկը Արփի Դավոյանն է։ Վերջինս այդ տեղեկությունը դեռ չի մեկնաբանել։

Депутат Арпи Давоян подала заявление против судьи, начато дисциплинарное производство 10/09/2024   17:31  |  Лента новостей
Дисциплинарное производство инициировано в отношении судьи суда общей юрисдикции Сюникской области Армении Наполеона Оганяна на основании заявления депутата НС РА Арпи Давоян.
Производство было начато при тогдашнем министре юстиции Армении Григоре Минасяне 17 июля, а ходатайство о привлечении судьи к дисциплинарной ответственности в Высший судебный совет было подано 17 сентября. Какое именно предполагаемое нарушение приписывают судье, официальном пока не известно.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, одним из кандидатов на пост министра юстиции от “Гражданского договора” является Арпи Давоян. Она пока не комментировала эту информацию.