Նման գաղափար կար, բայց ինչ-որ կողմից չհաստատվեց. Կրեմլում մենկաբանել են Փաշինյան-Պուտին-Ալիև եռակողմ հանդիպման հնարավորությունը 10/08/2024 13:35 | Քաղաքական
Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի առաջնորդներ Վլադիմիր Պուտինը, Իլհամ Ալիևը և Նիկոլ Փաշինյանը դեռ չեն նախատեսում եռակողմ հանդիպում անցկացնել Բաքվի և Երևանի միջև հակամարտությունը կարգավորելու համար։Այս մասին, ТАСС-ի փոխանցմամբ, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Ոչ, մենք համաձայնության չենք եկել եռակողմ հանդիպման համար», - ասել է Ուշակովը՝ հավելելով. «Նման գաղափար կար, բայց ինչ-որ կողմից դա չհաստատվեց»։

В Кремле прокомментировали вероятность проведения трехсторонней встречи Путина, Пашиняна и Алиева в Москве 10/08/2024 13:25 | Политика
Лидеры России, Азербайджана и Армении Владимир Путин, Ильхам Алиев и Никол Пашинян пока не планируют проводить трехстороннюю встречу для урегулирования конфликта между Баку и Ереваном, сообщил журналистам помощник президента РФ Юрий Ушаков. Его слова приводит ТАСС.
"Нет, насчет трехсторонней встречи не договаривались, - сказал он, отвечая на соответствующий вопрос. - Была такая идея, но она не была кое-кем поддержана".