Պուտինը կարող է Ալիևի և Փաշինյանի հետ քննարկած լինել Զանգեզուրի միջանցքի թեման՝ կարծում է Պեսկովը 10/08/2024   17:34  |  Քաղաքական
Զանգեզուրի միջանցքի թեման հավանաբար շոշափվել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի և Հայաստանի իր գործընկերների՝ Իլհամ Ալիևի և Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունների ժամանակ։ Այս մասին, ТАСС-ի փոխանցմամբ, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Պուտինն առանձին-առանձին խոսել է նրանցից յուրաքանչյուրի հետ։ Նախագահը երևի թե ներսում նստել է կես ժամ, ուստի, հավանաբար, կարծիքների փոխանակում է եղել, շոշափվել է նաև Զանգեզուրի միջանցքի թեման»,- ասել է Պեսկովը։
16:19 30/09/2024  |  ՔաղաքականԶանգեզուրի տրանսպորտային միջանցքի վիճահարույց թեմայով անգամ պետք է աշխատել ռուս ընկերների հետ. Իրանի փոխնախագահ
13:57 26/09/2024  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը հերքել է ՌԴ-ի՝ միջուկային զինանոցներն ավելացնելու մտադրությունները
13:51 18/09/2024  |  ՔաղաքականԿրեմլը համաձայն չէ ՀԱՊԿ-ի վերաբերյալ Փաշինյանի գնահատականին, թե այն սպառնում է ՀՀ ինքնիշխանությանը. Պեսկով
20:02 04/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻրանը զգուշացրել է Ռուսաստանին՝ երբեք թույլ չի տա Զանգեզուրի միջանցքի ստեղծումը

Песков ответил на вопрос, обсуждалась ли тема т.н. “Зангезурского коридора” в ходе встреч Путина с Пашиняном и Алиевым 10/08/2024 17:56 | Политика
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков ответил на вопрос, обсуждалась ли тема так называемого “Зангезурского коридора” в ходе встреч российского лидера со своими коллегами из Армении и Азербайджана.
"Путин же по отдельности переговорил с глазу на глаз с каждым из них. Причем президент, наверное, по полчаса просидел, поэтому там наверняка был обмен мнениями. Ну и тема Зангезурского коридора тоже затрагивалась", - сказал Песков журналистам во вторник.