Բողոքի ակցիաների տեղի կունենան ՀՀ ԱԳՆ-ի, ՄԱԿ-ի գրասենյակի, Ֆրանսիայի, ՌԴ-ի եւ ԱՄՆ-ի դեսպանատների մոտ 10/08/2024   12:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
2024 թվականի նոյեմբերին Ադրբեջանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության համաժողովին (COP29) ընդառաջ աշխարհի տարբեր երկրներում մեկնարկել են ակցիաներ Ադրբեջանում ապօրինաբար պահվող հայ ռազմագերիների և պատանդների անհապաղ ազատ արձակման պահանջով։
Արձագանքելով այդ ակցիաներին` սույն թվականի հոկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 11:00-ին, նախատեսում ենք ակցիաներ իրականացնել ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի, ՀՀ ԱԳՆ, ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության, Ֆրանսիական Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանատների առաջ, որոնց ընթացքում նույն պահանջով նամակներ են փոխանցվելու հասցեատերերին։
Նախաձեռնությանը միացել են ԱՀ մարդու իրավունքների պաշտոնաթող պաշտպաններ Յուրի Հայրապետյանը, Ռուբեն Մելիքյանը, Արտակ Բեգլարյանը, ինչպես նաև ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտոնաթող պաշտպաններ Արման Թաթոյանը և Լարիսա Ալավերդյանը։
Մեկնարկը՝ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակից:
11:10 04/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ Կոնգրեսի 60 անդամներ պահանջում են COP 29-ին ընդառաջ պատասխանատվության ենթարկել Ադրբեջանին, ազատ արձակել հայ գերիներին
15:44 01/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԿԽՄԿ-ն սեպտեմբերին տեսակցել է ադրբեջանական բանտերում պահվող հայ գերիներին
16:41 27/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄիասնական աղոթք՝ Բաքվի բանտում ապօրինի պահվող բոլոր հայ պատանդների տունդարձի համար. ուղիղ միացում
14:48 20/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվի բանտերում 23 հայ բանտարկյալներ սպասում են իրենց ճակատագրի որոշմանը. Le Figaro
15:40 19/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍCOP29–ին բոլոր այցելողներն իրենց պարտքը պետք է համարեն Բաքվին կոչ անել ազատ արձակել պատանդներին. ԵԽ պատգամավոր
18:24 13/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիների դաժանությունների ենթարկված 4 անձ տեղափոխվում է Վաշինգտոն՝ հանդիպելու կոնգրեսականների հետ․ Կասյա Աբգարյան
14:12 05/09/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում էթնիկ հայերի նկատմամբ չեն կարող իրականացվել անկողմնակալ և անկախ մարմինների կողմից դատավարություններ. ՄԻՊ

В преддверии COP29 в Баку экс-омбудсмены Армении и Арцаха проведут акции у посольств в Ереване 10/08/2024   13:34  |  Лента новостей
В преддверии предстоящей в ноябре Конференции ООН по климату (COP29) в Баку в разных странах мира начались акции с требованием немедленного освобождения незаконно удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных и заложников.
Принимая во внимание эти акции,  11 октября 2024 года, в 11:00, планируется проведение акций у здания офиса ООН в Армении, МИД РА, а также у посольств Российской Федерации, Французской Республики и Соединённых Штатов Америки в Армении.
От акций адресатам будут переданы письма с требованием немедленного освобождения незаконно удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных и заложников.
К инициативе присоединились бывшие омбудсмены Республики Арцах Юрий Айрапетян, Рубен Меликян, Артак Бегларян, а также бывшие омбудсмены Республики Армения Арман Татоян и Лариса Алавердян.
Акция начнется у представительства ООН в Армении.
10:42 07/10/2024  |  ПолитикаАбсолютно неуместные комментарии и оставшиеся без ответа вопросы: Ереван разнес в пух и прах обвинения Баку
00:58 05/10/2024  |  ПолитикаОтказывается ли Азербайджан от повестки мира? – в МИД Армении отреагировали на угрозы Алиева
16:21 04/10/2024  |  ПолитикаРаспоясавшийся вконец от безнаказанности бакинский диктатор разразился очередной порцией угроз в адрес Армении