Դուբայից Թուրքիա թռչող 6 ուզբեկների սեռական օրգաններում 9 կգ ոսկի է թաքցված եղել. (տեսանյութ) 10/08/2024 12:54 | Միջազգային լրահոս
Դուբայից Թուրքիա թռչող Ուզբեկստանի 6 քաղաքացիներ սեռական օրգանններում տեղափոխել են ընդհանուր 9 կգ քաշով ոսկի։ Նրանցից առգրավվել է ընդհանուր առմամբ 18,5 կգ թանկարժեք մետաղ, 18 Փլեյսթեյշն և 3 iPhone 16.
Ուզբեկստանի 6 կանայք որոշել են վերադառնալով Դուբայից Թուրքիա՝ մաքսանենգ ճանապարհով 9 կգ ոսկի տեղափոխել։ Թանկարժեք մետաղը դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է եղել վիրաբույժների միջամտությունը՝ յուրաքանչյուր կին մեկուկես կգ-ից ավելի թանկարժեք մետաղ էր կրում։ Սա, իհարկե, կանանց միակ «ավարը» չի եղել։ Նրանց հագուստի տակ ու պայուսակներում թաքցված է եղել 82 ձուլակտոր՝ յուրաքանչյուրը 110 գ, ինչպես նաև 18 փլեյսթեյշններ և 3 բոլորովին նոր iPhone։
Մաքսանենգ ապրանքի շուկայական արժեքը կազմել է մոտ 55 մլն թուրքական լիրա, որը կազմում է մոտավորապես 1,6 մլն դոլար։

Гражданки Узбекистана пытались провезти в Турцию 9 кг золота в половых органах 10/08/2024 13:01 | Международные новости
Шестерых гражданок Узбекистана, пытавшихся провезти более 9 кг золота в половых органах, задержали в аэропорту Измира. Об этом сообщает Readovka со ссылкой на местное агентство IHA.
Отмечается, что инцидент произошел еще 2 октября, когда задержанные возвращались в Турцию из Объединенных Арабских Эмиратов. При осмотре их сумок и машины правоохранители обнаружили 82 слитка по 110 г каждый, 18 игровых консолей PlayStation и 3 iPhone новой модели. Однако после дополнительного обследования выяснилось, что большую часть драгоценного металла женщины спрятали буквально внутри себя. Из их гениталий при помощи хирургического вмешательства было извлечено еще 84 слитка общим весом в 9 кг и 240 г. То есть каждая из злоумышленниц провезла в себе более 1,5 кг золота.
По информации местных СМИ, в общей сложности стоимость конфискованного драгметалла составила 55 млн турецких лир, или 1,6 млн долларов. В настоящее время промышлявшие контрабандой гражданки Узбекистана и мужчина, который встречал их в аэропорту, задержаны и арестованы судом Измира.