Էներգետիկներ հաճախ է օգտագործել. Նոր Երզնկայի դպրոցում հանկարծամահ եղած աշակերտը հայոց պատմություն առարկայից հանրապետական օլիմպիադայի մասնակից էր 10/07/2024 15:52 | Արտակարգ պատահարներ
Արագածոտնի մարզի Նոր Երզնկա գյուղի դպրոցիում այսօր հանկարծամահ եղած 10-րդ դասարանի Դավիթը մինչ այս որևէ առողջական խնդիր չի ունեցել։ «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում դպրոցի տնօրեն Երազիկ Մեսրոպյանն ասաց, որ տղան դպրոցի լավագույն աշակերտներից էր։
«Բոլորս շատ վատ վիճակում ենք այս պահին, լավ սովորող երեխա էր, հայոց պատմություն առարկայից հանրապետական օլիմպիադայի մասնակից էր։ Բոլորիս համար այս մահն անհասկանալի է, ոչ հարկած է ստացել, ոչ էլ ֆիզիկական լարվածություն է եղել։ Ուղղակի կանգնած տեղը ընկել է ֆիզկուլտուրայի ժամին։ Բոլոր հարցերի պատասխանը դատաբժշկական փորձաքննությունը կարող է տալ»։
Արագածոտնի մարզպետարանի հանրակրթության վարչության պետ Գալուստ Թադեւոսյանն էլ «Փաստինֆոյին» հայտնեց, որ վաղը դատաբշկական փորձաքննության պատասխանը կլինի։
«Դասընկերներն ասում են, որ էներգետիկների նկատմամբ սեր է ունեցել ու հաճախ է օգտագործել, որքանով կարող էր դա պատճառը լինել՝ չգիտեմ։
Ֆիզկուլտուրայից առաջ մայրենի, մաթեմատիկա առարկաներն են եղել, նորմալ նստել է դասին, իսկ ֆիզկուլտուրայի դասաժամին պատրաստվել են բասկետբոլ խաղալ, բայց դեռ խաղը չսկսած՝ կանգնած տեղն ընկել է»։

Скончавшийся на уроке физкультуры 15-летний юноша был одним из лучших учеников в школе Нор Ерзнка 10/07/2024 16:47 | Чрезвычайное просшествие
Десятиклассник Давид, скоропостижно скончавшийся сегодня в школе села Нор Ерзнка Арагацотнской области Армении, до трагедии не имел проблем со здоровьем. В беседе с "ФактИнфо" директор школы Еразик Месропян сообщила, что юноша был одним из лучших учеников школы.
"Все нам сейчас очень плохо. Он хорошо учился, был участником республиканской олимпиады по истории армянского народа. Для всех нас его кончина непонятна: он не получал ни травм, ни физического перенапряжения у него не было. Во время урока физкультуры он просто стоял на месте и упал. Ответы на все вопросы может дать судебно-медицинская экспертиза", - сказала она.
Как сообщил "ФактИнфо" начальник управления общего образования администрации Арагацотнской области Галуст Тадевосян, заключение экспертизы будет завтра.
"Одноклассники говорят, что у него была тяга к энергетикам, часто их употреблял. Могло ли это стать причиной, я не знаю. До физкультуры были уроки по родному языку и математике. Он нормально сидел на уроках, а на уроке физкультуры собирались играть в баскетбол, но он на ровном месте упал еще до начала игры", - рассказал он.