Ալիևն ասել է, թե Հայաստանը օրը տաս անգամ ամենաբարձր մակարդակով դիմում էր Ռուսաստանին՝ խնդրելով դադարեցնել պատերազմը 10/04/2024   15:25  |  Քաղաքական
Ադրբեջանի բռնապետը կրկին սպառնալիքներ է հնչեցրել Հայաստանի նկատմամբ։
«Հայաստանը ներքաշվել է վտանգավոր խաղերի մեջ։ Թող չմոռանան Ղարաբաղյան Երկրորդ պատերազմի պատմությունը։ Թող չմոռանան, թե ինչպես էին մեզ ծնկաչոք աղաչում ողորմություն, թե ինչպես էին օրական տասը անգամ ամենաբարձր մակարդակով դիմում Ռուսաստանին՝ խնդրելով դադարեցնել պատերազմը»,-ասել է Իլհամ
Ալիևը օկուպացված Ջաբրայիլի բնակիչների հետ այսօր տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ։
Չնայած խաղաղություն հաստատելու հարցում հաստատակամություն հայտնելուն՝ ագրեսոր երկրի ղեկավարը կրկին հոխորտացել է. «Թող չմոռանան հակաահաբեկչական գործողության մասին (խոսքը Արցախը հայաթափելու գործողության մասին է /խմբ.)։ Թող չմոռանան, որ նույնիսկ այդ աշխարհագրական պայմաններում մենք կարողացանք հասնել մեր ուզածին՝ առանց որևէ մեկին նայելու, անկախ ամեն ինչից»։
14:18 04/10/2024  |  ՔաղաքականՄեր դեմ թշնամական քաղաքականությունը չի դադարում, իրենք իրենց նամակներ են գրում, որ մեզ սպառնան. Ալիևը բողոքել է ԱՄՆ-ից
16:06 02/10/2024  |  ՔաղաքականՌազմական հանցագործ Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել է, թե Հայաստանը պետք է ներողություն խնդրի
15:18 30/09/2024  |  ՔաղաքականՀամոզված եմ՝ վերադառնալու ենք Արևմտյան Ադրբեջան. Ալիևը նորից է սպառնում
15:23 23/09/2024  |  ՔաղաքականԱլիևը Փոլադ Բյուլբյուլօղլուին հետ է կանչել ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպանի պաշտոնից
15:07 23/09/2024  |  ՔաղաքականԱլիևը «ոչ ադեկվատ է» գնահատել խաղաղության պայմանագրից չհամաձայնեցված կետերը հանելը
13:19 23/09/2024  |  ՔաղաքականԱլիևը բողոքել է, թե Հայաստանում չեն ընդունում Արցախի օկուպացիան
17:46 06/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԲաքուն պաշտպանում է Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությունը, բայց հակառուսական պատժամիջոցների մաս չի կազմի. Ալիև
11:47 01/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ են. Ալիևն ու կինը արդեն քվեարկել են
14:44 30/08/2024  |  ՔաղաքականԱգրեսոր Ալիևը Հայաստանին է մեղադրում խաղաղություն չցանկանալու մեջ
14:57 24/08/2024  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանը ճանաչում է Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությունը. Ալիևը ջերմագին ուղերձ է հղել Զելենսկուն

Распоясавшийся вконец от безнаказанности бакинский диктатор разразился очередной порцией угроз в адрес Армении 10/04/2024   16:21  |  Политика
Бакинский диктатор Ильхам Алиев, вконец распоясавшийся из-за безнаказанности за совершенные его режимом преступления против человечности, в очередной раз разразился очередной порцией угроз в адрес Армении.
"Армения ввязалась в опасные игры. Пусть они не забывают историю Второй Карабахской войны. Пусть не забывают, как на коленях молили нас о пощаде, как, может быть, десять раз в день обращались к России на самом высоком уровне, прося остановить войну”, - заявил Алиев, выступая в ходе визита в оккупированный Джракан(Джабраил).
Глава страны-агрессора, который занят лишь имитацией стремления к миру, открыто заявил о вынашиваемых им планах новой агрессии против Армении. Своими заявлениями Алиев вновь ясно дал понять мировому сообществу, что именно Баку не заинтересован в подписании мирного договора и  установлении долгосрочного мира в регионе.
"Пусть они не забывают об антитеррористической операции(речь идет о широкомасштабной агрессии Баку против Арцаха в 2023 году и учиненной им этнической чистке – прим.ред.) Пусть не забывают, что даже в тех географических условиях мы смогли добиться желаемого, ни на кого не оглядываясь, несмотря ни на что", - сказал Ильхам Алиев, слова которого приводят азербайджанские СМИ.
При этом все лавры своей агрессии Алиев по-ильхамски вновь присвоил себе. Между тем совсем недавно президент Турции Реджеп Тайип  Эрдоган фактически поставил под сомнение самостоятельность Азербайджана и способность воевать в одиночку, заявив, что Анкара чтобы помочь палестинцам, "может войти в Израиль так же, как она это сделала в прошлом в Ливии и Карабахе".