Մեր դեմ թշնամական քաղաքականությունը չի դադարում, իրենք իրենց նամակներ են գրում, որ մեզ սպառնան. Ալիևը բողոքել է ԱՄՆ-ից 10/04/2024   14:18  |  Քաղաքական
60 հայամետ ամերիկացի կոնգրեսականներ դիմել են ԱՄՆ կառավարությանը՝ կոչ անելով նոր պատժամիջոցներ սահմանել Ադրբեջանի դեմ։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը այսօր առավոտյան թերթել է կոչը ու տվել իր գնահատականը. «Զզվելի վերաբերմունք, որը չի կարող ազդել մեր կամքի վրա։ Այնուամենայնիվ, ի՞նչ է սա նշանակում՝ որ մեր դեմ թշնամական քաղաքականությունը չի դադարում»։
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ այս մասին Ալիևը նշել է Ջաբրայիլում բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ։
«Այս կոչը նայելուց հետո ես ենթադրեցի, որ թե՛ հեղինակը, թե՛ հասցեատերը նույնն են, որովհետև դա ուղղված է ԱՄՆ պետքարտուղարին, բայց ես չնչին կասկած չունեմ, որ այն նաև գրված է հենց ԱՄՆ պետքարտուղարությունում։ Այսինքն՝ իրենք իրենց նամակներ են գրում, որ մեզ սպառնան, մեզ մեղադրեն»,-ասել է Ալիևը։
22:01 03/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն Իրանին խնդրել է չհարձակվել ամերիկյան ռազմաբազաների վրա
21:10 03/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԻրանն ԱՄՆ-ին նախազգուշացրել է զսպվածություն չցուցաբերելու մասին
16:06 02/10/2024  |  ՔաղաքականՌազմական հանցագործ Ադրբեջանի նախագահը հայտարարել է, թե Հայաստանը պետք է ներողություն խնդրի
15:18 30/09/2024  |  ՔաղաքականՀամոզված եմ՝ վերադառնալու ենք Արևմտյան Ադրբեջան. Ալիևը նորից է սպառնում
12:31 28/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ում փոթորիկը համացանցի զանգվածային խափանումներ է առաջացրել մի շարք շրջաններում․ զոհերի թիվը հասել է 33-ի
23:43 27/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն ու նրա դաշնակիցները կավարտեն ռազմական առաքելությունն Իրաքում
15:18 26/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ-ն Կիևին է փոխանցում մեծ հեռահարության JSOW ավիառումբեր
15:43 25/09/2024  |  Միջազգային լրահոսԼոս Անջելեսում ավտոբուս են գրավել, պատանդ վերցրել ուղևորներին ու վարորդին. ԶԼՄ
15:23 23/09/2024  |  ՔաղաքականԱլիևը Փոլադ Բյուլբյուլօղլուին հետ է կանչել ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպանի պաշտոնից

У Алиева случилась истерика из-за письма 60 американских конгрессменов, призвавших привлечь Баку к ответственности 10/04/2024   14:56  |  Политика
Президент Азербайджана Ильхам Алиев забился в истерике из-за письма 60 американских конгрессменов, призвавших власти США привлечь Баку к ответственности за его преступления.60 конгрессменов призвали власти США привлечь Азербайджан к ответственности за военные преступленияАлиев сегодня утром прочитал обращение 60 членов американского Конгресса обратились к американскому правительству с просьбой ввести дополнительные санкции против Азербайджана и разразил обвинения в адрес Госдепартамента.
"Утром я прочитал это мерзкое заявление, которое не может повлиять на нашу волю. Но это показывает, что политика враждебности против нас не прекращается", - заявил Алиев.
“Просмотрев это заявление, я понял, что автор и адрес одни и те же. Адрес — государственный секретарь Госдепартамента США, но у меня нет ни малейшего сомнения, что это обращение написано в Госдепартаменте. То есть, они пишут письма сами себе, угрожают нам, обвиняют нас», - приводят слова Алиева азербайджанские СМИ.